Україна та Євросоюз обговорили співпрацю в рамках Національної стратегії у сфері прав людини

Консультативна місія Європейського Союзу в Україні (КМЄС) готова надавати підтримку Міністерству юстиції щодо реалізації та захисту прав і свобод людини. Напрями співпраці обговорили заступниця Міністра юстиції Валерія Коломієць із заступником голови Консультативної місії ЄС Фредеріком Весслау старшою радницею з питань прав людини та меншин Анною Лазарі та експерткою з тренінгів у сфері прав людини Олександрою Зуб.

Про це повідомляє Міністерство юстиції України.

 

Консультативна місія Європейського Союзу в Україні співпрацюватиме з Міністерством юстиції для реалізації Національної стратегії у сфері прав людини.

«Міністерством було створено робочу групу з розробки змін до Національної стратегії та нового Плану дій з її реалізації, до якої залучено представників органів влади, громадськості, міжнародних організацій. Водночас ми не плануємо докорінно змінювати Національну стратегію. Це радше технічні зміни, які дозволять нам рухатися далі та привести окремі положення Стратегії у відповідність до викликів сьогодення», - повідомила заступниця Міністра Валерія Коломієць.

На зустрічі вирішили включити представників Консультативної місії ЄС до робочої групи, яка займатиметься розробкою нового Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини, а також долучити до співпраці експертів Місії з фахівцями Міністерства юстиції, відповідальними за питання реалізації Національної стратегії у сфері прав людини. Учасники також домовилися інформувати про стан реалізації Національної стратегії та роботи над новим Планом дій.

 Нагадаємо, що Україна презентувала Звіт про виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом та плани на 2020 рік.