Україна вдячна Литві за ініціативу щодо Європейського плану для України, – Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко зустрівся з Прем’єр-міністром Литовської Республіки Саулюсом Сквернялісом, повідомляє прес-служба Глави держави.

Петро Порошенко висловив вдячність Литовській Республіці за послідовну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України та особливо відзначив вчорашнє відвідання Прем’єр-міністром Сквернялісом Донбасу.

Президент відзначив важливу практичну допомогу, в тому числі військову, Литви у протидії агресії Росії, а також у питаннях європейської інтеграції України, зокрема у реалізації відповідних внутрішніх реформ.

Петро Порошенко подякував литовській стороні за ініціативу щодо Європейського плану для України та підкреслив важливість забезпечення її підтримки країнами ЄС та Великої сімки.

Було підтверджено необхідність подальшої спільної роботи з актуальних питань європейської енергетичної безпеки, зокрема щодо недопущення реалізації проекту «Північний потік-2».

У цьому контексті було позитивно відзначено намір України офіційно приєднатися до роботи Центру передового досвіду НАТО з питань енергетичної безпеки, що розташований у Вільнюсі.

Під час зустрічі були також обговорені перспективи розширення двостороннього торговельно-економічного співробітництва, у тому числі можливості залучення в Україну нових литовських інвестицій.

Сторони також обговорили перспективи посилення санкцій проти Росії.