Україна відновила дві залізничні дільниці на кордоні з Польщею

На двох дільницях на кордоні Україна - Польща відновлено рух поїздів. Для цього Укрзалізниця відремонтувала майже 70 км колій, оновила 10 мостів на дільницях Держкордон – Старжава – Хирів – Нижанковичі – Держкордон (лінія 102) та Хирів – Самбір.

Про це повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Також Укрзалізниця відремонтувала вокзальну інфраструктуру в Хирові, Нижанковичах та Старжаві.

«Завдяки завершенню цих проєктів ми суттєво наростимо пропускну спроможність нашого західного кордону, зокрема його ключового напрямку – польського. Це додаткові можливості для експортерів, додаткові логістичні шляхи для транспортування міжнародної допомоги Україні та прискорення практичної інтеграції України в європейський ринок», – прокоментував Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Крім цього, продовжується розвиток автомобільної прикордонної інфраструктури в межах проєкту «Відкритий кордон», ініційованого Президентами України та Польщі. 

Зокрема, відкрито для руху вантажних транспортних засобів, що прямують без вантажу,  пункт пропуску «Нижанковичі – Мальховіце», модернізовано та збільшено пропускну спроможність пункту «Краківець – Корчова», а також знайдено інфраструктурне рішення для зменшення черг в пункті «Ягодин – Дорогуськ».

«У найближчій перспективі очікується відновлення руху поїздів міжнародною дільницею Мальховіце – Нижанковичі – Старжава – Кросценко. Маємо черговий позитивний досвід співпраці урядів України та Республіки Польщі у контексті відкриття залізничних сполучень, продовжуємо налагоджувати транскордонну співпрацю», – підкреслив заступник начальника Львівської ОВА Юрій Бучко. 

Довідково

Проєкт «Відкритий кордон» запущений у червні 2022 року, передбачає ліквідацію вузьких місць на західному кордоні та покращення логістики на напрямку Україна – ЄС.

Зокрема, він передбачає реконструкцію інфраструктури існуючих пунктів пропуску (включно з під`їзними дорогами), побудову нових пунктів, а також запровадження спільного прикордонно-митного контролю з державами-сусідами. 

Необхідність проєкту серед іншого викликана блокадою українських портів росією з початку повномасштабного вторгнення та різким зростанням навантаження на сухопутні пункти перетину кордону.