Україна впроваджує європейську систему моніторингу водних ресурсів

admin

20 грудня 2017 року на засіданні громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України обговорено впровадження європейської системи моніторингу водних ресурсів України, запуск сучасного геопорталу "Водні ресурси України" та низку інших важливих питань водогосподарського напрямку.

Про це повідомляє прес-служба Державного агентства водних ресурсів України.

Зокрема, перший заступник Голови Держводагентства Михайло Хорєв повідомив присутнім, що Держводагентство відходить від пострадянської системи моніторингу водних ресурсів України та впроваджує сучасну систему, яка була розроблена з урахуванням вимог законодавства, прийнятого в рамках апроксимації норм ЄС.

Крім того, громадськість та всіх бажаючих було запрошено на презентацію геопорталу "Водні ресурси України". Михайло Хорєв відзначив, що геопортал "Водні ресурси України" - це сучасна геоінформаційна система, яка міститиме актуальні дані основних річкових басейнів України.

Упродовж засідання учасники заходу обговорили перспективи та ризики побудови глибоководного транспортного шляху Е40. Коментували це питання Віктор Мельничук, заступник голови громадської ради при Держводагентстві та представники Мінінфраструктури. Зокрема, членами громадської ради разом із фахівцями Мінінфраструктури та Держводагентства було вирішено детальніше вивчити порушене питання та окреслити конкретні екологічні ризики від впровадження цього проекту.

Також присутніми було обговорено питання стосовно підняття рівня Олександрівського водосховища на р.Південний Буг у процесі добудови Ташлицької ГАЕС, покращення екологічного стану річки Рось та інші.