Україна виконує своє "домашнє завдання" – Дмитро Шульга про виконання Угоди про асоціацію

Хоча й із запізненням, але Україна виконує своє "домашнє завдання". Так оцінює прогрес виконання зобов'язань України за Угодою про асоціацію директор Європейської програми Міжнародного фонду "Відродження" Дмитро Шульга у статті для “Європейської правди”.

Україна повністю виконала умови Євросоюзу для зняття технічних бар’єрів у торгівлі і ухвалила усі необхідні закони для для укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислової продукції (ACAA). На початку 2020 року Україну має відвідати перша оціночна місія ЄС, щоби перевірити якість цих змін (гармонізація законодавства, інфраструктури якості та ринкового нагляду з нормами ЄС).

 

Також Україна частково виконала свої зобов'язання у державних закупівлях. За результатами засідання Комітету асоціації у торговельному складі у листопаді 2019 року ЄС визнав завершення першого (із п’яти) етапу Індикативного графіку у сфері державних закупівель. У цій сфері значне взаємне відкриття ринків України і ЄС вже відбулося поза рамками УА, у рамках Угоди Світової організації торгівлі.

“Дедалі більше поставатиме питання про ухвалення Євросоюзом рішень про інтеграцію України до внутрішнього ринку ЄС у відповідних секторах, як це передбачено Угодою про асоціацію. Угода АСАА є першим таким очікуваним рішенням”, – зазначає Дмитро Шульга.

Більшість положень Угоди Україна має виконати до кінця каденції президента Володимира Зеленського і нинішнього складу Єврокомісії.

Докладно про динаміку змін в окремих секторах – читайте в статті Євроінтеграція на стику влад: чи є успіхи України у впровадженні реформ.