Україна вийшла ще з двох угод в межах СНД

24 квітня Кабінет Міністрів припинив для України дію ще двох угод в межах СНД (Співдружність Незалежних Держав). 

Про це повідомили у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України.

Один з документів, зокрема, до цього часу зобов’язував Україну дотримуватись чіткої процедури при розсекрекреченні винаходів часів СРСР.

"Угода про взаємне забезпечення збереження міждержавних секретів у галузі правової охорони винаходів, підписана 4 червня 1999 року у Мінську, розроблена з метою забезпечити правову охорону секретних винаходів, що були створені у колишньому СРСР", — зазначили в Мінекономрозвитку.

Наразі правові відносини між державами-учасницями Угоди в цій сфері вже відсутні. Крім того, документ є застарілим і не відповідає сучасним економічним відносинам між країнами-членами СНД.

Також Уряд припинив для нашої країни дію Угоди, згідно з якою Україна мала ділитися з країнами СНД інформацією про міждержавні зв'язки, економічне  становище держав, проведення економічних  реформ,макроекономічних тенденцій, структурних зрушень в економіці та змін у соціальній сфері й екології.

"Угода про методологічне співставлення і створення загальної статистичної бази Економічного союзу CНД укладена 10 лютого 1995 року в Алмати з метою створення загальної статистичної бази, формування якої забезпечується на основі переліку показників для міждержавного обміну між країнами-учасниками СНД", — підкреслили у Міністерстві.

Ця Угода вже давно втратила своє практичне значення та не застосовується. Вся необхідна і потенційно корисна статистична інформація, зокрема економічного характеру, нині є у відкритому доступі на офіційних веб-сайтах статистичних органів країн.

Нагадаємо, Україна вийшла з угоди щодо стандартизації озброєння в межах СНД.

Підготовлено за матеріалами Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Оригінал статті читайте за посиланням.