Україна за допомогою ЄС уніфікує підхід до інвестиційних проєктів у галузі транспорту

25 лютого під головуванням заступниці Міністра інфраструктури України Наталії Форсюк відбувся семінар, на якому обговорили Методичні рекомендації щодо підготовки та відбору, пріоритизації та моніторингу інфраструктурних проєктів. 

Про це повідомляє Міністерство інфраструктури.

 

 

Методичні рекомендації як складову частину Стратегії та Плану дій для реформування управління життєвим циклом інфраструктурного проєкту в Україні підготували в рамках проєкту «Допомога органам влади України в удосконаленні менеджменту циклом інфраструктурного проєкту», який фінансується Європейським Союзом. 

Методичні рекомендації передбачають:

  • аналіз та оцінку інфраструктурних проєктів шляхом застосування критеріїв техніко-економічного обгрунтування;
  • інструментів прийняття рішення щодо відбору проєктів та визначення пріоритетних;
  • методів моніторингу проєктів та оцінки їх результатів.

У Мінінфрастуктури зазначають, що наразі немає єдиного підходу до підготовки інвестиційних проєктів у галузі транспорту, фактично відсутня єдина база таких проєктів, немає досконалого механізму оцінки, відбору, моніторингу їхньої реалізації. Тому необхідно запровадити уніфікований підхід до подачі інвестиційних проєктів у галузі транспорту - впровадити уніфіковану форму подачі документів та інформації, а також забезпечити системне комплексне планування об’єктів транспортної інфраструктури на державному та регіональному рівнях.

Для цього у Міністерстві інфраструктури планують створити Комісію з оцінки та відбору інвестиційних проєктів у сфері транспорту.

Після доопрацювання методологій, буде підготовлено проєкт наказу Міністерства інфраструктури України щодо питань підготовки, оцінки, реалізації та моніторингу інфраструктурних проєктів та проведені тренінги для обласних державних адміністрацій, служб автомобільних доріг в областях, регіональних філій Укрзалізниці, портів та аеропортів.

У семінарі взяли участь представники Міністерства інфраструктури, Укравтодору, АТ “Укрзалізниця”, Адміністрації морських портів України, Державного агентства інфраструктурних проектів.

Нагадаємо, що Україна та Угорщина планують реалізувати низку спільних інфраструктурних проєктів. Спільні інфраструктурні проєкти будуть спрямовані на покращення прикордонної транспортної інфраструктури. Зокрема планується будівництво об’їзної автомобільної дороги в м. Берегово та с. Астей до пункту пропуску «Лужанка» та мостовий перехід в міжнародному автомобільному пункті пропуску «Захонь – Чоп».