Україна – за крок до технічної інтеграції у Спільну систему маршрутних зборів Євроконтролю

Керівник Украероруху Андрій Ярмак взяв участь у засіданні Розширеного комітету Євроконтролю з питань маршрутних зборів (CRCO), що відбулося у Брюсселі, де серед розглянутих питань одним із ключових була технічна інтеграція України до Спільної системи маршрутних зборів Євроконтролю. Про це повідомляє прес-служба Мінінфраструктури.

 «Вже сьогодні очевидним є те, що процес технічної інтеграції України до  Спільної системи маршрутних зборів Євроконтролю є незворотнім і свідчить про євроінтеграційний вектор розвитку національної авіації. Успішне завершення цього процесу дозволить забезпечити максимальні вигоди як для вітчизняних, так і для іноземних користувачів повітряного простору України», – зауважив Андрій Ярмак.

Технічна інтеграція до Спільної системи маршрутних зборів Євроконтролю  - це завершальний етап євроінтеграційних процесів в галузі аеронавігації, який дозволить впровадити в Україні європейську систему формування та стягнення плати за аеронавігаційні послуги. Ця система передбачає щорічний перерахунок ставок плати за аеронавігаційне обслуговування та встановлення актуальних ставок 1 січня кожного року. Техінтеграція забезпечить декількараундові прозорі та змістовні консультації з авіакомпаніями та авіаційними організаціями на двосторонній основі та в рамках розширеного комітету Євроконтролю; виставлення та стягнення плати за аеронавігаційне обслуговування Євроконтролем від імені України за стандартними та зручними для авіакомпаній процедурами.

Андрій Ярмак: «У процесі приєднання до Спільної системи маршрутних зборів Євроконтролю Україна провела масштабну роботу із приведення національної бази витрат у відповідність до вимог і принципів Євроконтролю та ІСАО. Ми адаптували національне законодавство у сфері аеронавігації до європейських стандартів, забезпечили відповідність операційних та технічних процедур формату Євроконтролю, започаткували постійний конструктивний діалог з міжнародними організаціями та авіакомпаніями на платформі Євроконтролю».

На засіданні Розширеного Комітету з маршрутних зборів Євроконтроль підтвердив повну відповідність бази витрат та ставок плати за аеронавігаційні послуги в Україні принципам Євроконтролю.

Країни-члени Євроконтролю засвідчили прогрес, якого Україна досягла за короткий період у 2019 році.

У Брюсселі визначили фінальні кроки, необхідні для завершення процесу. Центральний офіс з маршрутних зборів Євроконтролю повинен забезпечити початок роботи України в рамках Спільної системи маршрутних зборів одразу після остаточного врегулювання питань, які були детально обговорені та ухвалені на засіданні  Комітету.