Україна залишиться головою Координаційної ради українсько-білорусько-польського біосферного резервату "Західне Полісся"

admin

У 2018 році Україна буде здійснювати управління  Координаційною радою транскордонного українсько-білорусько-польського біосферного резервату "Західне Полісся".

Про це повідомив заступник Міністра екології та природних ресурсів Василь Полуйко під час V засідання Координаційної ради транскордонного біосферного резервату "Західне Полісся", повідомляє прес-служба відомства.

Засідання відбувалося на території Шацького біосферного резервату за участю делегацій із Польщі та Білорусі.

Василь Полуйко, зокрема, зазначив, що транскордонне співробітництво в рамках біосферного резервату "Західне Полісся" є важливим не тільки для охорони природи, але й для збалансованого соціально-економічного розвитку цих територій в трьох сусідніх державах.

Протягом 2018 року в рамках цієї співпраці Україна організує робочі зустрічі для обміну досвідом між співробітниками прикордонних природоохоронних територій,  опрацює питання можливості подачі до програми участі ЮНЕСКО пропозицій для отримання фінансової підтримки діяльності ТБР "Західне Полісся".

Сторони домовилися також поновити діяльність Робочої групи з проведення наукових досліджень та Робочої групи з розробки пріоритетних напрямів співпраці в рамках ТБР "Західне Полісся", скоординувати регламенти проведення спостережень та критерії оцінки стану екосистем, популяцій живих організмів і можливих загроз їх існуванню.

Довідково

Транскордонний біосферний резерват "Західне Полісся" створено згідно з Угодою між Урядом України, Урядом Республіки Білорусь та Урядом Республіки Польща про створення транскордонного біосферного резервату "Західне Полісся", яка була підписана у 2011 році в місті Києві. До його складу включено біосферні резервати: "Шацький" (Україна), "Прибузьке Полісся" (Білорусь) та "Західне Полісся" (Польща).

У 2013 році ТБР "Західне Полісся" включено до Всесвітньої мережі біосферних резерватів Програми ЮНЕСКО "Людина і біосфера".