Україна зробила ще один крок для наближення до цифрових стандартів ЄС

Україна долучається до ISA²Programme – програми Європейської комісії, яка підтримує розроблення цифрових рішень, що дозволяють державним інституціям надавати підприємствам та громадянам Європи якісні електронні послуги завдяки використанню єдиних принципів, стандартів та сумісних/інтероперабельних систем.

Як повідомляється на сайті Державного агентства з питань електронного урядування України, відповідну угоду щодо співробітництва у сфері розвитку електронного урядування 13 грудня у Брюсселі підписали очільник відомства Олександр Риженко та голова Генерального директорату з питань інформаційного суспільства Єврокомісії Гертруда Інгестад.

Угода передбачає обмін досвідом, найкращими практиками, стандартами, форматами даних та інструментами електронного урядування.

Сторони мають на меті співпрацювати задля імплементації найкращих практик ЄС в Україні, що має позитивно вплинути на рівень національної інтероперабельності та забезпечити високу якість електронних державних послуг, гарантувати простіший обмін між національними електронними реєстрами, в тому числі – з країнами ЄС.

“Цей процес є надзвичайно важливим для України, адже відповідність національних інструментів електронного урядування європейським стандартам є обов’язковою умовою для майбутнього вступу нашої країни до Євросоюзу”, – йдеться у повідомленні.

Завдяки такій співпраці вже цьогоріч рівень національної інтероперабельності буде оцінений відповідно до методології NIFO (National Interoperability Framework Observatory) та згідно з принципами European Interoperability Framework, що містить рекомендації щодо цифрового суспільства у країнах ЄС. Таким чином Державне агентство з питань електронного урядування зможе порівняти національні досягнення з європейськими стандартами, виявити сильні й слабкі сторони та забезпечити швидше наближення України до цифрових стандартів ЄС.

Оригінал статті читайте за посиланням.