Україна зробила значний прогрес у сфері газового ринку – звіт Секретаріату Енергетичного Співтовариства

Впродовж року Україна зробила значний прогрес у декількох сферах, що пов'язані з роботою газового ринку: відокремлення оператора газотранспортної системи (анбандлінг), дерегуляція цін та впровадження кодексів газової мережі. 

Загалом же, ухвалення закону «Про ринок природного газу» та сертифікація оператора газотранспортної системи стали важливим проривом в історії реформування енергетичного сектору України на загальноєвропейському рівні. 

Про це йдеться у звіті Секретаріату Енергетичного Співтовариства за 1 листопада 2019 року по 1 листопада 2020 року. 

У звіті повідомляється, що європейські трейдери почали більше використовувати підземні газосховища України завдяки послугам транзиту на короткі відстані (short haul service), а також сприятливому режиму оподаткування та тарифам на зберігання. 

У сфері анбандлінгу Україна запровадила 90% зобов'язань. Зокрема, зазначається, що оператор газотранспортної системи був відокремлений і сертифікований відповідно до Третього Енергетичного Пакету. 

Україна також досягла 98% імплементації за показником «сполучення». Газотранспортна система має гарне сполучення на всіх кордонах країни зі значною пропускною здатністю. 

За індикатором «доступ до системи» Україна досягла 97% виконання. Це пов’язано із доступом третьої сторони до систем передачі, зберігання та розподілу газу. Оператор ГТС України також почав пропонувати потужності на міжнародних платформах.