Україна звернулася до Єврокомісії щодо вичерпного переліку завдань для початку перемовин про укладання Угоди ACAA

Під час робочого візиту до Брюсселя (Королівство Бельгія) Віце-прем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з Комісаркою ЄС з питань внутрішнього ринку, промисловості та підприємництва Ельжбетою Бієнковською. Зустріч була присвячена питанню узгодження чіткого переліку завдань, які має виконати Україна для успішного завершення реформи технічного регулювання і створення передумов для ухвалення Угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислової продукції (Угода ACAA). Така угода може бути укладена як додаток до положень Угоди про Зону вільної торгівлі.

"Угода про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції відкриває величезний потенціал для посилення економічних відносин не тільки з ЄС, але й з іншими ринками, – зауважила Іванна Климпуш-Цинцадзе. – Україна виконала майже всі свої зобов'язання ще раніше, ніж передбачалося Угодою про асоціацію. Тож ми вважаємо, що наразі слушний час для підготовки обох сторін до угоди ACAA".

Представниця українського Уряду зазначила, що Закон України "Про технічне регулювання і оцінку відповідності" вже давно успішно функціонує, українська сторона взяла до уваги коментарі ЄС щодо вдосконалення ключового законодавства у сфері технічного регулювання: закони про ринковий нагляд, технічне регулювання та оцінку відповідності. Ці законопроекти вже отримали висновки європейської сторони та мають бути розглянуті в українському Парламенті.

Українська сторона звернулася до Єврокомісії з проханням надати вичерпний перелік завдань, що потребують опрацювання українською стороною для переходу до перемовин про підписання Угоди ACAA.

Віце-прем’єрка наголосила, що наступним кроком має стати започаткування оцінки ЄС української системи технічного регулювання.

Комісарка Бієнковська підтвердила готовність Європейської Комісії підтримувати Україну в цьому процесі.

Довідково.

Угода АСАА є спеціальною формою Угоди про взаємне визнання, що спрямована на врегулювання законодавства, інституцій та інфраструктури, а також технічних регламентів і стандартів України з ЄС. У випадку України Угода АСАА має укладатися в форматі додатку до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.