Україні потрібна підтримка ЄС у зміцненні стійкості у виборчий період, - Іванна Климпуш-Цинцадзе на зустрічі з Комісаром ЄС з питань юстиції

В рамках робочого візиту до Бельгії Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з Комісаром ЄС з питань юстиції, захисту прав споживачів та гендерної рівності Вєрою Юровою. Сторони обговорили послідовні кроки у боротьбі з корупцією, реформу сектору юстиції та подальше посилення верховенства права в Україні.

Іванна Климпуш-Цинцадзе запевнила Комісара ЄС, що український Уряд налаштований продовжувати програму реформ, незважаючи на передвиборчий період. Це стосується і антикорупційної стратегії України. Ключовим завданням на наступні місяці є створення Вищого антикорупційного суду України.

Віце-прем’єрка розповіла, що у жовтні цього року Вища кваліфікаційна комісія суддів ухвалила низку ключових рішень, включаючи затвердження термінів складання іспитів у Верховний суд та Вищий антикорупційний суд. 12 та 14 листопада всі кандидати, які є діючими суддями, юристами та академіками, склали іспит на професійну компетентність. За процесом спостерігали Громадська рада міжнародних експертів, обрана Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, та представники медіа.  

"Верховний та Вищий антикорупційний суд на стадії формування. Ми високо цінуємо допомогу та підтримку ЄС у цьому процесі", – зазначила Віце-прем’єрка.

Вєра Юрова відзначила помітний прогрес реформ в Україні, якого вдалося досягнути всупереч значним безпековим викликам та масштабності  завдань.

Іванна Климпуш-Цинцадзе запросила Вєру Юрову найближчим часом відвідати Україну, зважаючи на пріоритетність взаємодії у реформуванні сфери юстиції.

Учасники зустрічі також обговорили продовження співпраці між Україною та ЄС у сфері юстиції, свободи та безпеки.

"Під час останнього засідання Комітету з питань асоціації ми подали свої оновлені пропозиції щодо нового порядку денного співробітництва ЄС та України у сфері юстиції, свободи та безпеки, – поінформувала Іванна Климпуш-Цинцадзе. – Ця пропозиція може бути використана як рамковий документ для подальшого поглиблення нашої співпраці у цій сфері".

Єврокомісар та віце-прем'єрка обговорили спільні виклики, які стоять перед ЄС і Україною у зв'язку з виборами у 2019 році.

Юрова наголосила, що Єврокомісія свідома загроз іноземного впливу на виборчий процес, зокрема під час виборів до Європарламенту, а тому розробила низку рекомендацій для протидії новим загрозам та тісно  працює з державами-членами для їхньої імплементації. Йдеться, зокрема, про протидію дезінформації, маніпуляціям та інформаційним атакам у соцмережах.

"Правила, які діють оффлайн, мають також діяти і онлайн", - підкреслила Юрова у контексті боротьби з дезінформацією. За її словами, ключове значення має співпраця з боку світових онлайн платформ.

Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила, що Україна надзвичайно зацікавлена у детальному вивченні напрацювань ЄС та окремих країн-членів Євросоюзу в організації протидії іноземному втручанню. Віце-прем'єрка подякувала Єврокомісару за готовність поділитися досвідом та наголосила на важливості підтримки ЄС у зміцненні стійкості України у період виборів. Вона зазначила, що відсутність в Україні офісів таких інтернет-гігантів як Facebook та YouTube суттєво звужує можливості для боротьби з дезінформацією та маніпуляціями у мережі.

Віце-прем'єрка висловила подяку за тверду, чітку та активну позицію Комісара ЄС щодо українських політв'язнів у Росії та її особисту участь у справі Олега Сенцова. Крім того, вона наголосила, що наразі через російську агресію в Азовському морі 24 військовослужбовці незаконно утримуються в Росії.  Комісар ЄС з питань юстиції, захисту прав споживачів та гендерної рівності запевнила, що докладе всіх можливих зусиль зі свого боку для підтримки України.

 

Рубрика: