Українська продукція рослинного походження стала більш безпечною та якісною

Сьогодні, 09 жовтня 2019 року, відбулася підсумкова конференція з нагоди офіційного закриття Проекту Твіннінг «Наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин та здоров’я рослин і посилення відповідних інспекційних та лабораторних служб» UA/12 ENPI HE 01 16 (UA/54 PPP). Про  це повідомляє прес-служба відомства.

Участь у заході взяли лідери проекту - Голова Держпродспоживслужби України Володимир Лапа та директор Державної служби захисту рослин Крістіне Ліфанова, директор Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва – головний державний фітосанітарний інспектор України Андрій Челомбітко, Керівник операційного сектору «Сільське господарство, безпека харчових продуктів та землі» Представництва ЄС в Україні Крістіан Бен Хелл, представники посольств Латвії, Литви, Німеччини, представники Міністерства сільського господарства Латвії та профільних міністерств України, науковці, бізнес-спільнота, громадськість та фахівці територіальних органів та фітолабораторій Держпродспоживслужби України.

Як зазначив Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа, впродовж двох з половиною років роботи експерти Проекту провели унікальну роботу з наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів та здоров’я рослин. Не менш важливим є посилення діяльності вітчизняних інспекційних та лабораторних служб, що в свою чергу позитивно вплинуло на їх результативність.

«Щиро дякую Проекту за ефективну роботу та вагомий вклад у розвиток фітосанітарної сфери. Ми сподіваємося, що цей позитивний досвід матиме продовження та розвиток», - заявив Голова Держпродспоживслужби

У свою чергу пан Крістіан Бен Хелл теж високо оцінив роботу Проекту, зауваживши, що за поставлені на початку роботи цілі – досягнуті. Особливо він відзначив роботу над проектом Закону «Про захист та карантин рослин», який зараз перебуває на фінальній стадії узгодження.

«Наша місія полягала в тому, щоб зробити українську продукцію рослинного походження безпечною та якісною та зробити її конкурентоспроможною на європейському ринку. У цьому напрямку ми досягли великого успіху», - заявив Крістіан Бен Хелл. Він додав, що Європейський Союз і надалі буде підтримувати Україну та її реформи.

Підбиваючи підсумки, директор Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва – головний державний фітосанітарний інспектор України Андрій Челомбітко зазначив, що робота Проекту дала українським фахівцям можливість перейняти міжнародний досвід колег з розробки методів аналізу якості засобів захисту рослин.

«Така співпраця є дуже корисною та ефективною як для України так і для наших країн-партнерів. Я сподіваюся, що завершення цього Проекту дасть початок іншим формам співпраці з ЄС», – додав Андрій Челомбітко.

У свою чергу постійний радник Проекту Твіннінг Райвіс Гросбардіс доповів учасникам Конференції про здобутки Проекту за весь період реалізації його в Україні.