Українські фільми отримають майже 400 тис. євро від Європейського фонду підтримки кіно Eurimages

Європейський фонд підтримки  спільного кіновиробництва та розповсюдження художніх кінематографічних та аудіовізуальних творів «Eurimages» виділив 270 тис. євро на виробництво фільму режисера Олега Сенцова «Носоріг» та 125 тис. євро отримав фільм «Спас» Максима Наконечного. 

Про це повідомляє офіційна сторінка Національного представництва України в «Eurimages».

29 co-productions supported at the 160th Eurimages Board of Management meeting

Вперше в історії Україна була представлена на ньому зі своїми мажоритарними проєктами, два з трьох представлених українських фільмів отримали підтримку від «Eurimages». Зокрема, понад 250 тис. євро безпосередньо на рахунки українських компаній.

Стрічка «Спас» буде створена у копродукції з Чехією та Хорватією, а фільм «Носоріг» – з Німеччиною та Польщею.

Нагадаємо, Україна приєдналася до Європейського фонду підтримки спільного виробництва та розповсюдження художніх кінематографічних та аудіовізуальних творів «Eurimages». Таким чином Україна виконує відповідний пункт Плану заходів з імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. 

Довідково
З 12 по 16 жовтня відбулося 160-те засідання Ради правління Eurimages. Під час засідання, яке відбулося в режимі онлайн, Рада управління Фонду Eurimages (Еврімаж) Ради Європи погодилася підтримати 18 художніх фільмів та 11 документальних проєктів на загальну суму понад п’ять млн євро.