Українські книги презентують на Болонському книжковому ярмарку літератури для дітей

1-4 квітня Україна представляє на Болонському книжковому ярмарку літератури для дітей (Італія) український національний стенд.

Це одна з основних світових подій, яка стосується дитячої літератури. У цьому році її організували вже 56 раз. Україна бере в ньому участь вперше.

Організаторами нашого стенду на ярмарку є Український інститут книги. Так, на стенді свої книжки покажуть 15 українських видавництв: "А-ба-ба-га-ла-ма-га", "Астра", "Артбукс", "Арт Нейшн", "Час Майстрів", "Chudobox", "Фактор-друк", "Фонтан казок", "Каламар", Nebo BookLab, "Ранок", Видавничий дім "Школа", "Чорні вівці", "Видавництво Старого Лева" та VIVAT.

Болонський книжковий ярмарок літератури для дітей є місцем зустрічі для ілюстраторів зі всього світу. Одна з головних подій у цій програмі – Виставка ілюстраторів, яка відбувається з 1967 року під час ярмарку і щороку відкриває нові імена ілюстраторів.

Цього року для експозиції відібрали 76 робіт, серед них – ілюстрації українських художниць Анни Сарвіри та Ольги Штонди. Загалом на конкурс надійшло 2901 ілюстрація від художників з 62 країн.

Під час ярмарку планують нагородити  переможців престижної нагороди в галузі дитячої літератури "Bologna Ragazzi Award".

До слова, у минулому році у номінації "Non Fiction" перемогли українські ілюстратори – Андрій Лесів та Романа Романишин, з арт-студії "Аґрафка" за книжки "Голосно, тихо, пошепки" і "Я так бачу". У цьому році творчий тандем візьме участь у програмі заходів ярмарку.

Довідково:

Болонський книжковий ярмарок збирає щороку 27 тисяч відвідувачів, майже 1400 учасників зі 100 країн-учасниць. Під час заходу відбудеться 250 конференцій, вручать 30 премій, відбудеться 6 виставок. Країна-почесний гість у 2019 році – Швейцарія.

Раніше повідомлялося, що з 12 по 14 березня відбувся 48-й Лондонський книжковий ярмарок (London Book Fair), де Україна вперше представила свій книжковий стенд. Також, Україна взяла участь у 39-му Паризькому книжковому ярмарку Livre Paris, який відбувся 14-18 березня.