Українські науковці розпочнуть роботу в новому проекті європейської програми EUREKA

З вересня 2018-го команда українських науковців працюватиме в кластерному проекті програми EUREKA Future eHealth powered by 5G – "Майбутня електронна сфера охорони здоров’я на основі технології  5G", повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки України. Він розрахований на 36 місяців і повинен зробити е-медицину швидшою та мобільнішою.

Наприклад, проект дасть змогу створити нові сервіси для моніторингу стану здоров’я пацієнтів, надати лікарям оперативний доступ до медичних баз даних тощо.

Розробку виконуватимуть вчені з КПІ ім. Ігоря Сікорського. Вони співпрацюватимуть з колегами з 9 країн – Фінляндія, Іспанія, Угорщина, Південна Корея, Ізраїль, Туреччина, Франція, Німеччина, Швеція.

Передусім досліджуватимуться можливості використання в електронній медицині технології 5G, де інтегруються 4G, Wi-Fi, Bluetooth, міліметрові хвилі та інші технології бездротового доступу.

"Україна є членом EUREKA вже понад 10 років, і за цей час наші розробники долучилися до виконання більш як 30 проектів. Програма дає можливості науковцям з різних країн об'єднатись для здійснення проектів, які неможливо виконати самостійно в одній країні. Наприклад, коли потрібно знайти додаткові технології, знання, засоби виробництва, ринки збуту чи інші ресурси. Здебільшого співпраця в програмі проходить за напрямами IT, медичні та біотехнології, енергія, зв'язок, транспорт, навколишнє середовище. Україна вже брала або бере участь в проектах майже за всіма цими напрямами", – зазначила генеральний директор директорату інновацій та трансферу технологій МОН Дар'я Чайка.

Вона додала, що одна з головних переваг EUREKA – можливість науковців виходити зі своїми розробками на нові ринки. Окрім цього, знак-символ якості програми є всесвітньо відомим і його використання значно підвищує авторитет продукту.

Окремо слід відзначити, що дедлайн подачі заявок на участь в мережевих проектах програми EUREKA відсутній.

Ще один проект, що виконується в Україні, присвячений розробці матеріалів для захисту від УФ-випромінювання. У проекті спільно з українськими винахідниками Київського національного університету технологій і дизайну працюють румунські та польські виробники. Разом вони створюють текстильні захисні екрани та одяг.

Нагадуємо, що в червні 2018 року було призначено  нового  координатора проектів програми EUREKA від України Олену Харіну.  У разі виникнення  будь-яких запитань щодо програми до неї можна звернутися за телефоном: 287 82 17 або на електронну пошту: olena.kharina@gmail.com або  kharina@mon.gov.ua.

Довідково

Міжнародна європейська інноваційна науково-технічна програма EUREKA  започаткована з ініціативи президента Франції Франсуа Міттерана та заснована на І Конференції Міністрів держав-членів Програми 17 липня 1985 року в Парижі. Принципи програми затверджені Ганноверською декларацією, яка підписана 6 листопада 1985 року.

EUREKA - провідна відкрита платформа для міжнародного співробітництва в сфері інновацій. До цих пір залишається єдиною ініціативою такого роду, яка дотримується принципу "знизу вгору" - забезпечення того, щоб будь-який науково-дослідний проект з хорошим бізнес-планом отримав підтримку, на яку він заслуговує, незалежно від його технологічного характеру або типу залучених організацій. Гнучкий та децентралізований підхід EUREKA дозволяє коротко і стисло оформляти процедуру подання заявки з мінімальною звітністю.