Українські проекти отримали понад 2 мільйони євро для бізнес-стартапів від Горизонт — 2020

Українські проекти вже отримали близько 2 млн євро великих грантів для реалізації бізнес-стартапів у межах програми Європейського Союзу Горизонт 2020.

Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки.

У відомстві зазначили, що нині це найбільша сума серед країн "Східного партнерства" (Україна, Молдова, Грузія, Білорусь, Азербайджан та Вірменія), асоційованих у програму.

Загалом же українські учасники вже отримали більш як 22 млн євро на свої проекти від Горизонту 2020.

“Участь у Горизонті дає змогу нашим дослідникам отримати додаткові кошти під їхні ідеї. Однак я не розглядала б членство в програмі лише з позиції фінансових переваг”, — зауважила очільниця Міністерства Лілія Гриневич.

За її словами, з одного боку, вчені мають більше можливостей для співпраці із закордонними колегами, вони переймають їхній досвід і показують себе світу. При цьому вони отримують досвід участі в програмі, авторитет якої визнає увесь світ.

“Те, що після чотирьох років асоційованого членства ми маємо такі досягнення, свідчить: ми генеруємо ідеї, які цікаві не лише на внутрішньому ринку, а й в масштабах всієї Європи та світу”, — наголосила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Україна стала асоційованим членом Горизонту 2020 у 2015 році. Відтоді українські розробники отримали можливість брати участь у SME Instrument (Small and Medium-sized Enterprises Instrument)  — конкурсі для малого та середнього бізнесу. Перша фаза конкурсу передбачає отримання заявниками до 50 тис. євро для розвитку бізнес-плану. У наступній – другій фазі – розробники можуть претендувати на отримання понад 1 млн євро для реалізації плану і комерціалізації розробки.

Наразі учасниками першої фази SME Instrument є 10 українських організацій, а другої – 2.

Довідково:

Перший український проект, який отримав 1,2 млн євро в другій фазі, належить компанії Polyteda Cloud. Він пропонує інструменти для перевірки мікросхем перед їх запуском до масштабного виробництва. Цей механізм допоможе виробникам уникати збитків і затримок у виведенні продукції на ринки.

Інший проект – SolarGaps – стосується енергетичної галузі. Він виграв 1 млн євро цього року. Євгеній Ерік – засновник проекту – створив жалюзі із сонячних панелей, які підлаштовуються під кут падіння сонячного світла і виробляють електроенергію. Електрики, яку виробляє один квадратний метр таких жалюзі, вистачить для підзарядки 3 ноутбуків та 30 світлодіодних ламп. Виготовляють SolarGaps у Києві, біля мікрорайону Бортничі.

Таке рішення орієнтоване на власників квартир, які не мають можливості використовувати великі площі під інсталяцію сонячних батарей.

Підготовлено за матеріалами Міністерства освіти і науки України. Оригінал статті читайте за посиланням

Нагадаємо, Український Інститут космічних досліджень приєднався до Copernicus Academy

Рубрика: