Українські судна виготовлятимуть за європейськими стандартами

 

Українське Дунайське пароплавство впроваджує нові технології. Підприємство уклало договір з Національним технічним університетом «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» на дослідницько-промислову апробацію обладнання та технології зі зварювання корпусних деталей суден шляхом ультразвукової ударної обробки. 

Про це повідомляє Міністерство інфраструктури.

 

 

Застосування технології зі зварювання корпусних деталей суден шляхом ультразвукової ударної обробки (УЗУО) дозволяє запобігти появі тріщин, руйнування корпусів і зварних конструкцій суден. Цю технологію успішно застосовують всесвітньо відомі суднобудівельні компанії: Hyundai Heavy Industries, Samsung Heavy Industries та Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering.

У Міністерстві інфраструктури наголошують, що впровадження ультразвукової ударної обробки в інженерію металевих поверхонь дозволить підвищити довговічність робочих деталей та вузлів із конструкційних легких сплавів, здійснювати відновлення пошкоджених поверхонь. Це означає, що термін служби устаткування в суднобудуванні та ремонті збільшиться. Крім того, це коштуватиме дешевше, оскільки технология дозволить об'єднати декілька стадій виробництва. 

За екологічністю, ресурсоємністю та енергетичними витратами технологія УЗУО відповідає європейським стандартам.

«Українська транспортна інфраструктура відкрита для інвестицій та інновацій. Інфраструктурні об'єкти створюються на тривалий час. Тому впроваджувані технології мають бути сучасними. Зокрема розвиток морського і річкового флоту, вітчизняне суднобудування має враховувати найкращі світові практики та досягнення. Міністерство інфраструктури України сприяє розвитку співпраці між навчальними та науково-дослідними установами і підприємствами інфраструктурної галузі. Така синергія дає найкращий результат для економіки Української держави», – заявив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

Керівник ПрАТ «УДП» Олексій Хомяков повідомив, що передбачається проведення спільних з КПІ ім. Ігоря Сікорського промислових випробувань нових технологій і обладнання, консультативної допомоги в проведенні пошукових досліджень і практики, обмін досвідом і підготовка інженерних кадрів. Пароплавство також може виступати в якості роботодавця для випускників.

Нагадуємо, що у 2019 році показники транспортної галузі продемонстрували позитивну динаміку - зросла кількість вантажних та пасажирських перевезень.