Українські військові зв’язківці беруть участь у багатонаціональних навчаннях НАТО CWIX-2018 у Польщі

У Республіці Польща триває активна фаза багатонаціональних навчань НАТО CWIX-2018, в яких беруть участь представники військ зв’язку Збройних Сил України, повідомляє прес-служба Міноборони.

Цьогорічні навчання є наймасштабнішими за всю історію їх проведення. У них беруть участь понад 1200 технічних спеціалістів з 32 країн світу. Відповідно до плану навчань буде проведено близько 4,5 тисяч експериментів та випробувань.

Як зазначив керівник української делегації полковник Віктор Лісаконов, масштаб цьогорічних навчань вражає. CWIX за своїм форматом є унікальними військовими навчаннями. Абсолютно всі аспекти організації навчань спрямовані на забезпечення максимальної ефективності досліджень та тестів.

— Українська кіберкоманда складається з молодих офіцерів, які пройшли відповідні мовні та технічні курси з питань кібернетичної безпеки в навчальних закладах США та НАТО і для них CWIX — це виняткова можливість попрацювати у високопрофесійному експертному середовищі, поспілкуватися з експертами міжнародного рівня в галузі кібернетичної безпеки та підвищити рівень своїх знань і навичок, — підкреслив полковник Віктор Лісаконов.

Дослідження та тести, які були заплановані на перший тиждень навчань українська кіберкоманда виконала своєчасно та в повному обсязі. Керівництво навчань відзначає високу організованість та рівень підготовки українських офіцерів.

Раніше повідомлялося, що за словами Президента України Петра Порошенка, Україна прагне протягом 10 років приєднатися до НАТО.