Український бізнес звітуватиме за новим форматом

З першого кварталу 2019 року в Україні підприємства, які становлять суспільний інтерес, готуватимуть фінансову звітність за новим електронним форматом.

Про це повідомили в Представництві Європейського Союзу в Україні.

У дипмісії зазначили, що йдеться про підприємства, цінні папери яких допущені до біржових торгів, а також банки, страховики, недержавні пенсійні фонди та великі компанії, які отримують понад 40 мільйонів євро чистого доходу і мають понад 250 співробітників.

Відповідні зміни передбачені  Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" щодо удосконалення деяких положень". 

Нові електронні формати використовують розширену мову бізнес-звітності (XBRL). Це найшвидший цифровий формат для обміну фінансовою та діловою інформацією. Основне нововведення системи −  подання звітності в уніфікованому форматі, який прийматимуть всі державні регулятори фінансового ринку.

“Це значно спростить і автоматизує підготовку, подання і перевірку фінансових звітів”, — підкреслили у Представництві ЄС.

Крім того, у лютому 2018 року Президент України Петро Порошенко підписав Закон "Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність". Документ відповідає вимогам ЄС та передбачає створення нового незалежного Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю.

Нагадаємо, з січня по березень 2019 року в Україні діятиме проект з оцінки діяльності прокурорів за стандартами Євросоюзу.

Довідково:

Проект технічної допомоги за пріоритетними напрямками фінансового сектору в Україні EU-FINSTAR підтримує український уряд та державні установи щодо впровадження фінансової прозорості, зміцнення сектору фінансових послуг України, його адаптації до європейських та міжнародних стандартів. Бенефіціари проекту: Міністерство фінансів України, Національний банк України, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку та Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.

Проект розпочався 27 березня 2015 року і триватиме до 26 вересня 2019 року. Його виконує консорціум Hulla & Co Human Dynamics KG за фінансування ЄС. Бюджет: 4,36 млн євро.

Підготовлено за матеріалами Представництва ЄС в Україні. Оригінал статті читайте за посиланням