Український книжковий стенд вперше представлять під час Лондонського книжкового ярмарку

З 12 по 14 березня під час 48-го Лондонського книжковому ярмарку (London Book Fair) Україна вперше представить свій книжковий стенд.

Як повідомляє Український інститут книги, на ярмарку Україну представлять 12 видавництв. Серед них –  "А-ба-ба-га-ла-ма-га", "Видавництво Старого Лева", "Наш Формат", "Астра", BOOK CHEF, "Фонтан казок", "КМ-Букс", "Ранок", тощо. Крім того, свої книжки на стенді покаже Інститут національної пам’яті та організація "Українсько-єврейська зустріч”. Також буде презентовано англомовну книгу-мандріку Україною від видавництва "Книголав".

Можливість презентувати українські книжки у Лондоні з'явилася після успішних перемовин між Міністром культури Євгеном Нищуком та директоркою London Book Fair Джекс Томас, яка минулого року побувала в Києві.

Спеціальними гостями української програми на Лондонському книжковому ярмарку стануть художники-ілюстратори Романа Романишин та Андрій Лесів з арт-студії "Аґрафка” (переможці премії Bologna Ragazzi Award 2018 та бронзові призери The Best Book Design from all over the World 2019). Їхні роботи покажуть у "Галереї ілюстраторів”, де експонуються найкращі мистецькі твори світових книжкових художників. Ілюстрації з їхньої книжки "Stars and Poppy Seeds”, яку у 2019 році опублікувало британське видавництво "Tate”, стануть візуальною основою національного стенду.

"Для країни життєво необхідно бути представленою на головних культурних подіях світу, серед яких, безумовно, є Лондонський книжковий ярмарок. Для нас особисто ця участь надзвичайно важлива. Ми переконані, що такі активні контакти між УІК та провідними європейськими книжковими фестивалями стануть потужним імпульсом для подальшої співпраці, нових проектів, нових книг і перекладів,” – коментують участь у ярмарку Романа Романишин та Андрій Лесів.

Про український книжковий ринок міжнародній спільноті розповість Антон Мартинов — співвласник видавництва "Наш Формат”. Він зверне увагу на особливості книговидання в Україні та про розвиток українського ринку в умовах соціальної турбулентності.

Раніше повідомлялося, що українська книга вперше потрапила до списку бронзових призерів конкурсу "Найкрасивіша книга року", який проводить німецький фонд "Мистецтво книги" (Stiftung 'Buchkunst). Книга "Я так бачу" — це пізнавальна книжка про зір у всіх його проявах, створили її Романа Романишин і Андрій Лесів для Видавництва Старого Лева.