Український Парламент звернувся до ЄС щодо поглиблення співпраці

Верховна Рада України звернулася до інституцій ЄС із закликом поглибити співпрацю з Україною, зокрема, у питанні імплементації Угоди про асоціацію та щодо підтримки ЄС у вирішенні безпекових та гуманітарних проблем. Відповідна Постанова була ухвалена під час ранкового засідання Ради 5 липня, повідомляється на сайті Парламенту.

За ухвалення Постанови "Про Звернення Верховної Ради України до інституцій ЄС щодо поглиблення співробітництва між Україною та Європейським Союзом" №8551 проголосували 232 народні депутати.

У Зверненні Верховна Рада закликала інституції Європейського Союзу сприяти максимальному використанню можливостей інтеграції України до внутрішнього ринку Європейського Союзу у сферах, які становлять спільний інтерес та охоплюються Угодою про асоціацію.

Зазначимо, що перший віце-спікер Ірина Геращенко наголосила, цією Постановою Верховна Рада України підтверджує незворотній шлях європейської інтеграції України та фіксує зобов’язання, які Верховна Рада України у співпраці із Кабінетом Міністрів України мають імплементувати найближчим часом для отримання позитивного сигналу щодо членства нашої Держави в ЄС.

Окрім того, український Парламент також привертає увагу Європейського Союзу напередодні 20-го Саміту Україна-ЄС до необхідності посилення тиску на Російську Федерацію задля негайного та безумовного звільнення всіх незаконно утримуваних Російської Федерації громадян України, які протиправно ув’язнені з політичних мотивів, негайного звільнення заручників, які утримуються на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, а також на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

З проектом Постанови можна ознайомитися на сайті Верховної Ради.