«Укренерго» та польський системний оператор PSE відновлюють міждержавну лінію електропередачі

«Укренерго» та польський оператор системи передачі PSE S.A. розпочали відновлення міждержавної лінії електропередачі між Україною та Польщею. Відповідну рамкову угоду підписали голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький та президент  PSE S.A. Ерік Клоссовські.

Джерело: НЕК «Укренерго» 

Експорт до Польщі відновився через декілька тижнів після синхронізації енергосистеми України з енергомережею континентальної Європи і зараз складає 215 МВт. Введення відновленного інтерконектора в роботу на початку наступного року може збільшити фізичні можливості для експорту української електроенергії до Польщі ще майже на 1 000 МВт.

Проєкт по відновленню міждержавної лінії електропередачі реалізується на виконання меморандуму між Міністерством енергетики України та Міністерством клімату та навколишнього середовища Польщі, який було підписано в червня 2022 року. Він має підтримку урядів обох країн та відповідає планам розвитку мереж «Укренерго» та PSE S.A.

Збільшення експорту української електроенергії — крок до створення загальноєвропейської системи енергетичної безпеки. Українська електроенергії — гарна альтернатива російського газу на європейському ринку.