Укрзалізниця та німецька залізниця Deutsche Bahn підписали Меморандум про співробітництво

АТ «Укрзалізниця» підписало Меморандум про взаєморозуміння щодо стратегічного співробітництва з компаніями Deutsche Bahn AG та DB Engineering & Consulting GmbH.

Про це повідомляє Міністерство інфраструктури.

 

 

«Партнерство з Deutsche Bahn є позитивним знаком для міжнародних інвесторів та істотно покращує інвестиційну привабливість Української залізниці для міжнародного капіталу та залучення коштів на оновлення інфраструктури та рухомого складу компанії», – підкреслив Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.

 

Укрзалізниця та німецька залізниця Deutsche Bahn підписали Меморандум про співробітництво

 

Мета співробітництва – розробити концепцію для надання Укрзалізниці необхідної управлінської та технічної допомоги у сфері вантажних, пасажирських перевезень, інфраструктури, надання послуг і технічного обслуговування. 

Конкретні межі та подальші умови сторони узгодять в рамках окремої Угоди про стратегічне партнерство. Ця Угода визначатиме план поступової трансформації української залізниці протягом кількох наступних років і включатиме такі послуги як аналіз та реорганізація різних напрямків бізнесу та оптимізація операцій та управління.

«Укрзалізниця має дати нову якість сервісу для бізнесу і пасажирів. Наша головна мета – реформа залізниці, позитивні результати якої відчують люди», – наголосив Владислав Криклій.

На початковому етапі сторони вивчать стан компанії та складуть Дорожню карту змін. На етапі реалізації проекту будуть призначені керівники, відповідальні за впровадження стратегічної дорожньої карти. Він триватиме не пізніше ніж до 31 грудня 2020 року. Після етапу реалізації, з 1 січня  2021 року, почнеться управлінський етап, під час якого компанія DB E&C надаватиме Укрзалізниці підтримку у сфері управління згідно з Ключовими показниками ефективності. 

«Для України є важливим підвищити ефективність управління Укрзалізницею та вивести її на новий рівень по якості послуг для пасажирів та клієнтів, забезпечити перехід до європейської моделі ринку залізничних перевезень», – заявив член правління Укрзалізниці Желько Марчек.

На початковому етапі сторони вивчать стан компанії та складуть Дорожню карту змін. На етапі реалізації проекту будуть призначені керівники, відповідальні за впровадження стратегічної дорожньої карти. Він триватиме не пізніше ніж до 31 грудня 2020 року. Після етапу реалізації, з 1 січня  2021 року, слідує управлінський етап, під час якого компанія DB E&C надаватиме Укрзалізниці підтримку у сфері управління згідно з Ключовими показниками ефективності.

Довідково. Компанія DB E&C успішно проводила консультації щодо великих проектів у залізничному секторі вже понад 50 років.DB-дочірнє підприємство DB Engineering & Consulting відповідає за значну частину проектного бізнесу DB у Німеччині. Друга сфера його діяльності, започаткована в 1966 році, зосереджена на зовнішньому міжнародному бізнесі. 

Нагадаємо, що Укрзалізниця готується до IPO та відкриття ринку залізничних перевезень. Це передбачено у плані заходів з реформування залізничного транспорту, який ухвалив Кабінет Міністрів України.