«Укрзалізниця» затвердила договір про допуск приватних локомотивів

Правління АТ «Укрзалізниця» затвердило договір про допуск приватних локомотивів до роботи на залізниці. Це експериментальний проєкт, який дозволить приватним локомотивам курсувати окремими маршрутами на залізничних коліях загального користування.

Про це повідомляє Міністерство інфраструктури України. 

Першим учасником експерименту було визначено ТОВ «Українська локомотивнобудівна компанія», яка працюватиме одразу на 9-х дільницях залізниці на Західній Україні.

«Завдяки йому (експериментальному проєкту - ред.) ми зможемо протестувати функціонування ринку залізничних перевезень в умовах роботи декількох залізничних перевізників. Також це дозволить відпрацювати технічні та технологічні особливості реалізації доступу до залізничної інфраструктури та дослідити ризики в організації безпеки руху під час експлуатації приватних поїздів на залізничній мережі загального користування», - пояснив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Міністерство інфраструктури продовжує реалізовувати плани, визначені Президентом, щодо створення конкурентного ринку залізничних перевезень. Розвиток такого ринку, ліквідація монополії УЗ та створення рівноправного доступу до залізничної інфраструктури є одним із зобов'язань України в рамках Угоди про асоціацію з Євросоюзом.