Уряд дав старт створенню Національного природного парку «Пуща Радзівіла»

17 лютого Кабінет Міністрів України схвалив проєкт Указу Президента України «Про створення національного природного парку «Пуща Радзівіла». Він стане третім національним парком у Рівненській області і збільшить природно-заповідний фонд області на 1%. 

Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

Національний природний парк площею 24 265,307 га розташований на території Сарненського району Рівненської області. 

Територія Парку містить типові та малопоширені для Українського Полісся природно-територіальні та ландшафтні комплекси на яких сформувалась багата та різноманітна рослинність. 

Тут виявлено 12 видів флори та 27 видів фауни, які занесені до Червоної книги України. На цій території також виявлено 24 типи природних оселищ, включених до Резолюції №4 Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі (Бернська конвенція). Необхідність збереження цих природних оселищ, у тому числі шляхом створення природоохоронних територій, передбачено додатком XXX Угоди про асоціацію Україна-ЄС. 

До території нацпарку погоджено передати землі :

  • 22 427,1588 га земель лісогосподарського призначення, з яких16 299,9549 га вилучають у ДП Рокитнівського лісового господарства та 6 127,2039 га у Остківського лісового господарства;

  • 1 823,4 га земель запасу водного фонду, лісогосподарського , природно-заповідного та іншого призначення;

  • 14, 7482 га земель запасу сільськогосподарського призначення.

Фото: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.