Уряд Німеччини виділить майже 6 млн євро на гуманітарну допомогу Україні

Федеральний уряд Німеччини у цьому році  виділить додаткові 1,8 млн євро на гуманітарні заходи Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧК) в Україні.

Окрім того, у 2020 і 2021 роках надійдуть ще 4 млн євро, повідомляється на сайті Посольства ФРН.

"За допомогою цих коштів Німеччина підтримує низку гуманітарних заходів і допоміжних проектів у рамках проекту „МКЧХ – допомога, захист, профілактика і коопераційні зв'язки в Україні у 2016-2017 роках“ (ICRC Assistance, Protection, Prevention and Cooperation Activities in Ukraine 2016-2017). Основна увага в цьому проекті приділяється Східній Україні, де заходи проекту є важливим внеском для подолання наслідків тривалого конфлікту. Вони йдуть на користь людям, постраждалим від конфлікту по обидві сторони контактної лінії в Донецькій та Луганській областях, зокрема, багатьом внутрішньо переміщеним особам та сім'ям у містах і селах, що прихистили їх", – повідомляється на сайті Посольства ФРН.

В межах проекту фінансування виділять, зокрема, на забезпечення населення чистою питною водою. Також на придбання і розподіл медикаментів, тренінги з надання першої допомоги, лікування травм, підтримку і обладнання лікарень, профілактичні заходи, забезпечення продуктами харчування і засобами гігієни, підготовку медичного персоналу і доглядальників, пошук зниклих безвісти осіб і відновлення сімейних зв’язків, відвідування затриманих, поліпшення знань про небезпеку мін/ вибухонебезпечних предметів часів війни.

У Посольстві зазначили, що з 2016 року Німеччина надала загалом понад 30 мільйонів євро для численних гуманітарних заходів МКЧХ в Україні.

Раніше повідомлялося, що Велика Британія збільшить гуманітарну підтримку України на 40%. Кошти підуть, зокрема, на подальші проекти зі зміцнення миру, на підтримку постраждалих від конфлікту на Донбасі жителів та на розв'язання проблеми гендерно зумовленого насильства.