Уряд планує подати до Парламенту законопроект про ратифікацію енергетичного додатка до Угоди про асоціацію з ЄС

У середу на своєму засіданні Уряд планує розглянути проект Рішення Ради асоціації між Україною та ЄС про внесення змін і доповнень до Додатка XXVII (енергетика) до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Також Уряд має внести до Верховної Ради Закон «Про ратифікацію Рішення Ради асоціації між Україною та ЄС про внесення змін і доповнень до Додатка XXVII до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони».

Ратифікація змін і доповнень до додатка XXVII до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС відкриє для України можливість глибшої правової та інфраструктурної інтеграції в галузі енергетики, яка є однією з чотирьох сфер, що наразі визначені пріоритетними у зближенні нашої держави з Європейським Союзом. Нагадаємо, окрім енергетики, це також цифровий ринок, митна співпраця, а також юстиція, свобода та безпека.

Згідно з документом, Україна зобов`язується проводити консультації з Європейською комісією щодо сумісності з положеннями acquis ЄС (права ЄС – ред.) будь-якої законодавчої пропозиції у сфері енергетики. Окрім цього, Україна утримується від введення в дію актів до того, як Європейська Комісія завершить оцінювання сумісності законопроекту з відповідними положеннями acquis ЄС та у випадку, якщо ЄК дійшла висновку, що законопроект не відповідає вимогам ЄС.

Зміни і доповнення додатка передбачають не лише зобов`язання України в сфері енергетики, а і зобов`язання сторони ЄС.

На думку Віце-прем`єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе, оновлення енергетичного додатка до Угоди буде потужним поштовхом до подальшого реформування енергетичного ринку України і його входження в єдиний енергоринок Європейського Союзу: «Це потужний запобіжник від рішень, які би шкодили інтересам держави і громадян. Бо це і про прозоре тарифоутворення, і про кращу якість послуг для кожного громадянина. Простими словами, ми зобов`язуємося не ухвалювати нічого, що суперечитиме правилам і процедурам ЄС. Це і є реальна євроінтеграція, яку відчують і бізнес, і люди».