Уряд погодив зміни, які розблокують використання кредиту від Республіки Польща

Уряд погодив внесення змін до Податкового та Митного кодексів України, які розблокують використання кредиту 100 млн євро від Республіки Польща. Кошти залучаються під 0,15% річних на 30 років.

Про це повідомляє Міністерство фінансів України.

Кредитний договір між Урядами України та Польщі набрав чинності ще в квітні 2016 року, проте він був фактично заблокований через законодавчі труднощі. Складнощі виникли у виконанні польськими підприємствами контрактів, замовниками за якими є Укравтодор, Служби автомобільних доріг у Львівській та Волинській областях, Державна фіскальна служба (правонаступник – Державна митна служба), зокрема, із ввезенням і закупівлею на території України необхідних товарів, вибірка кредиту склала лише 5,8 млн євро.

Погоджені зміни уточнюють перелік операцій та товарів, що звільняються від оподаткування, сплати митних платежів на території України в рамках реалізації відповідного договору між Урядами двох країн.

Відтак, Укравтодор отримає 68 млн євро на розбудову дорожньої інфраструктури на підходах до 6 пунктів пропуску на українсько-польському державному кордоні, ДМС – 25 млн євро для облаштування пунктів пропуску «Шегені», «Краківець», «Рава-Руська», АДПСУ – 7 млн євро на реконструкцію 7 відділів прикордонної служби.

Рубрика: