Уряд схвалив Національний план управління відходами до 2030 року

20 лютого Кабінет Міністрів розглянув та схвалив Національний план управління відходами до 2030 року. Документ визначає завдання і практичні заходи, які дозволять Україні вже до 2030 року перейти на нову модель поведінки з відходами за зразком країн Європейського Союзу.

"Національний план управління з відходами не лише визначає головні кроки з боку держави на найближчі 10 років, але й враховує європейські підходи проведення реформи у цій сфері. Насправді Україна виконує свої прямі зобов’язання, взяті в рамках Угоди про асоціацію з ЄС", — повідомив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак. 

За його словами, конкретні результати реформування сфери управління відходами громадяни України зможуть відчути після схвалення регіональних планів управління відходами. "Ці документи визначатимуть конкретні потреби регіонів щодо створення нової  інфраструктури з переробки, утилізації та видалення відходів".

Йдеться як про детальний аналіз поточної ситуації з управління відходами на місцях, так і перелік конкретних заходів із їхньої ліквідації, переробки та повторного використання.

Крім того, для запровадження нової моделі управління відходами, яка передбачає їхню мінімізацію і повторне використання,необхідно ухвалити низку секторальних законів. Зокрема, нині тривають останні етапи погодення рамкового законопроекту "Про управління відходами".

управління відходами

Зі свого боку, Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко зазначив, що затвердження Національного плану отримало схвальну оцінку від представництва Європейського Союзу в Україні. У дипмісії вважають, що це позитивний і важливий крок до  гармонізації української політики і законодавства в сфері управління відходами із законодавством ЄС.

"Органи влади на місцях та місцеве самоврядування мають вже зараз готувати регіональні плани управління відходами  Вже зараз потрібно активно використовувати інструменти міжмуніципального співробітництва, готувати кадри, які працюватимуть у сфері управління відходами", — наголосив представник Уряду. 

Довідково:

У 2017 році Уряд схвалив Національну стратегію управління відходами до 2030 року, яка запроваджує в Україні європейські принципи поводження із усіма видами відходів: твердими побутовими, промисловими, будівельними, небезпечними, відходами сільського господарства тощо.

Запропонована Кабінетом Міністрів реформа сфери управління відходами передбачає  запровадження  принципів циклічної економіки та  розширеної відповідальності виробника, які мають заохотити бізнес до мінімізації утворення відходів та зацікавленості в їх переробці, а також передбачає впровадження п’ятиступеневої ієрархії поводження з відходами, яка працює в Європейському Союзі.

Нагадаємо, у Тернополі запровадити обов'язкове сортування відходів.

Підготовлено за матеріалами Міністерства екології та природних ресурсів України та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ​ України