Уряд схвалив проекти 4 угод з ЄК щодо надання технічної допомоги

20 листопада Кабінет Міністрів схвалив проекти чотирьох угод щодо надання технічної допомоги між Урядом України та Європейською Комісією, уповноваживши підписати їх Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофія Милованова.  Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

Так, Уряд схвалив продовження дії Угоди з Європейською Комісією “U-LEAD з Європою: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку” на 1 рік (до 2021 року). Це дозволить завершити розпочаті проекти зі створення ЦНАПів та підвищення обізнаності громадян про можливості місцевого самоврядування, який реалізується Шведським агентством міжнародного розвитку та співробітництва (SIDA). Загальна кошторисна вартість Угоди становить 100 млн євро. 

Уряд також схвалив проект додаткової угоди з Європейською Комісією щодо продовження дії Угоди "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні". Проектом передбачено, зокрема, продовження терміну реалізації Угоди на 1 рік (до 2021 року), що дозволить завершити проекти із вдосконалення системи надання безоплатної правової допомоги громадянам і продовження реалізації реформи у сфері юстиції. Загальна кошторисна вартість Угоди складає 10 млн євро.

Ще один ухвалений Урядом проект додаткової угоди з Європейською Комісією - фінансування програми “Підтримка України щодо управління міграційними процесами та надання притулку”. Відповідно до цього документу передбачається продовжити термін реалізації Угоди на 2 роки (до кінця 2021 року). Це дозволить завершити проекти із вдосконалення міграційної політики та ефективного управління міграцією; аналізу процесів управлінням міграцією Державної міграційної служби та Державної прикордонної служби, а також потреб у покращенні управління персоналом у відповідності до європейських стандартів. Угода також передбачає забезпечити функціонування підрозділу Державної міграційної служби, що відповідає за навчання та підвищення кваліфікації, групи внутрішніх тренерів, створення можливостей для електронного навчання. Також передбачено Угодою фінансування спрямовується на розвиток інформаційних технологій управління у сфері міграції із використанням Комплексної та сучасної Інтегрованої системи управління інформацією у сфері міграції (IMMIS) у Міністерстві закордонних справ, Державній міграційній службі та Державній прикордонній службі. Загальна кошторисна вартість Угоди складає 28 млн євро.

Уряд схвалив проект додаткової угоди з Європейською Комісією щодо фінансування програми “Підтримка комплексного реформування державного управління в Україні”, загальна кошторисна вартість якої складає 104 млн євро. Програма спрямована на реформування системи державного управління за напрямками формування і координації політики, державної служби та управління людськими ресурсами, підзвітність державного управління. Так, проєкт додаткової Угоди вносить зміни до показників ефективності, що будуть використовуватися при виплаті 3 та 4 обумовлених траншів на суму 40 млн євро та зведеного орієнтовного графіку виплат.