Уряд схвалив проведення огляду витрат у дев’яти сферах

Кабінет Міністрів України схвалив проект розпорядження “Про проведення у 2019 році оглядів витрат державного бюджету в окремих сферах”.

Про це повідомили у Міністерстві фінансів України.

У відомстві зазначили, що в 2019 році огляд витрат у дев’яти сферах проведуть у Міністерстві освіти і науки, Міністерстві охорони здоров’я, Міністерстві енергетики і вугільної промисловості, Міністерстві соціальної політики і Міністерстві аграрної політики і продовольства.

“Огляд витрат (spending review) — ключовий елемент для створення ефективної системи планування бюджету на середньострокову перспективу. Така комплексна оцінка покаже, чи доцільно розподілені державні витрати, та допоможе виявити неефективні або неактуальні видатки. Таким чином, буде зрозуміло, які з програм заслуговують кращого фінансування, або, навпаки, кошти з яких варто перерозподілити на інші програми”, — зауважили у Мінфіні.

Огляди витрат проводитимуть спеціально створені робочі групи, до складу яких увійдуть представники відповідних міністерств та Мінфіну, а також незалежні експерти. Робочі групи мають представити пропозиції щодо можливих варіантів досягнення цілі огляду, які мають бути цілком реальними з точки зору їх практичної реалізації.

До 1 грудня 2019 року робочі групи мають подати звіти про огляди витрат у відповідних сферах до Кабміну. Зазначені міністерства повинні оприлюднити такі звіти на своїх офіційних сайтах та представити їх на засіданні Уряду.

За підсумками оглядів Кабінет Міністрів ухвалить рішення, що стане підставою для внесення пропозицій до Бюджетної декларації та проекту державного бюджету на плановий період.

Нагадамо, Мінфін створив комісію з корпоратизації Укренерго

Підготовлено а матеріалами Міністерства фінансів України. Оригінал статті читайте за посиланням