Уряд схвалив заборону використання диких тварин у цирках

Кабінет Міністрів України схвалив зміни до законодавства, які передбачають заборону використання диких стварин у цирках.

Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

“Уряд підтримав наш законопроект, який врегульовує низку питань щодо захисту тварин від жорстокого поводження. Зокрема, і заборону використання диких тварин у цирках із перехідним періодом п’ять років", – заявив Остап Семерак.

За його словами, такий термін знадобиться для напрацювання механізму передачі диких тварин до природно-заповідного фонду та визначення місць їхнього подальшого  проживання.

“Ми не можемо в один день заборонити використання тварин, не подумавши, що буде з ними далі, хто їх буде утримувати та годувати ... Я також розумію, що ми отримаємо великий спротив від людей, неготових відмовитися від експлуатації тварин у видовищах. Ми готові до цього протистояння”, – підкреслив очільник Мінприроди.

За словами Остапа Семерака, проблема неадекватного поводження з тваринами назріла давно і поширюється далеко за межі цирків. Зокрема, йдеться про утримання диких тварин у приватному секторі та розподіл повноважень між органами влади, наділеними повноваженнями застосувати санкції по відношенню до безвідповідальних власників.

“Уряд  сьогодні підтримав запропоновані нами зміни до Кодексу про адміністративні порушення та Кримінального кодексу України, які нарешті  розмежовують повноваження  щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення  стосовно жорстокого поводження із тваринами”.

Згідно з запропонованими змінами, розгляд справ про адміністративні порушення стосовно диких тварин має бути в компетенції Державної екологічної інспекції України, а щодо домашніх та безпритульних – Національної поліції України.

Також Мінприроди підтримує ідею створення Єдиного електронного реєстру з обліку диких тварин ініціює розробку Порядку вилучення диких тварин у недобросовісних власників.

В Міністерстві зазначили, що офіційно виступи диких тварин у цирках заборонені в Австрії, Бельгії, Болгарії, Хорватії, Данії, Латвії, Нідерландах, Румунії, Словенії, Фінляндії та Швеції. Водночас у Болівії, Греції, Данії, на Кіпрі та Мальті заборонені циркові виступи і диких, і свійських тварин.  В Угорщині та Португалії заборонене використання диких тварин в цирках, які включені в Список CITES I.

Підготовлено за матеріалами Міністерства екології та природних ресурсів України. Оригінал статті читайте за посиланням.