Уряд ухвалив Державну стратегію забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків до 2030 року

12 серпня Кабінет Міністрів України схвалив Державну стратегію забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків на період до 2030 року та зокрема операційний план з її реалізації на 2022–2024 роки. Ухвалена Стратегія – комплексний документ, який визначає пріоритетні напрями консолідованих дій центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства, суб’єктів господарювання для зменшення гендерної нерівності в усіх сферах життєдіяльності суспільства.

«У країні, де жінки пліч-о-пліч з чоловіками захищають територіальну цілісність та суверенітет України, не має місця дискримінації та нерівності. Шлях до нашої перемоги в цій кривавій війні, розв'язаній росією, а також повоєнна відбудова та розвиток України потребують однаково участі жінок та чоловіків. Крім того, врахування питання гендерної рівності в усіх політиках та законах є важливим у процесі наближення України до повноправного членства в ЄС. Тож, сьогодні ми вкотре зробили важливий крок у цьому напрямку», – прокоментувала рішення Ольга Стефанішина.

Незважаючи на позитивні зрушення у сфері забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, повномасштабна війна росії проти України загострює існуючі проблеми та створює нові виклики для різних груп жінок і чоловіків, серед яких: переміщення, втрата доходу, насильство, зокрема сексуальне, пов'язане з конфліктом, ризики торгівлі людьми, тощо. 

У Стратегії закріплено ключові цілі для вирішення цих проблем, а саме: 

  1.  ефективне та злагоджене функціонування національного механізму забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків;
  2. протидія усім формам насильства, включно з насильством пов’язаним із конфліктом;
  3. забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків для розвитку у сферах освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури та спорту тощо;
  4. забезпечення рівної участі жінок та чоловіків у різних сферах економічної діяльності, що створить підґрунтя для гальмування процесів росту рівня бідності населення, пов’язаних із агресією російської федерації в Україні.

Реалізація цілей Стратегії дозволить зменшити нерівність жінок і чоловіків у всіх сферах життєдіяльності суспільства, а також впровадити міжнародні та європейські стандарти рівності прав та можливостей жінок і чоловіків. 

Крім того, виконання завдань, визначених Стратегією забезпечить врахування потреб та інтересів жінок і чоловіків у процесах відновлення та повоєнного розвитку України. 

Довідково

Документ розроблений на виконання на виконання доручення Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної у відповідності до рекомендацій Комітету ООН з ліквідації дискримінації стосовно жінок, отриманих Україною за результатами розгляду періодичної доповіді з виконання Конвенції ООН, євроінтеграційних зобов’язань України та рішення Комісії з питань координації взаємодії органів виконавчої влади щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків від 15 березня 2021 року.