Уряд ухвалив новий проєкт Закону у сфері промислового забруднення

На засіданні Уряду 18 лютого ухвалили проєкт Закону "Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення". Закон спрямований на реформування дозвільної системи у сфері охорони довкілля.

Про це повідомляє Міністерство енергетики та захисту довкілля України.

 

 

“Запровадження інтегрованого дозволу для великих підприємств-забруднювачів - це європейська практика, яка дозволяє, з одного боку, зменшити адміністративне навантаження на бізнес, оскільки буде введена на заміну кількох дозволів. А з іншого боку -  сприяє зменшенню викидів та запобігатиме промисловому забрудненню через запровадження вимог та заходів для зменшення впливу та комплексного захисту довкілля”, - наголосив Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель. 

Закон забезпечить:

зменшення викидів шкідливих речовин в атмосферу до 2030 року на 22,5% порівняно з 2015 роком;

зменшення скидів забруднених стічних вод у 2030 році до 5 відсотків від обсягу викидів порівняно з 15,7% у 2015 році;

гармонізацію із законодавством ЄС у сфері промислового забруднення.

Дія Закону розповсюджується на сфери енергетики, виробництва та обробки металів, хімічну промисловість, промисловість з переробки мінеральної сировини, управління відходами.

Нагадаємо, що науковці під егідою Світового  банку та Міністерства енергетики та захисту довкілля досліджуватимуть, як викиди парникових газів змінюють сільське та лісове господарства, а також впливають на здоров’я українців.