Уряд затвердить Національний план управління відходами на початку 2019 року

Кабінет Міністрів України затвердить Національний план управління відходами не пізніше лютого 2019 року.

Про це на підсумковій прес-конференції  повідомив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

За його словами, Національний план дозволить продовжити реалізацію  реформи  у сфери управління відходами. 

"Розраховую, що вже у січні, але не пізніше лютого,  розроблений нами Національний план управління буде ухвалено Урядом. Це важливе для нас рішення  дасть дорогу для наступних кроків у сфері управління відходами", — розповів Остап Семерак.

Також 26 грудня на засіданні Координаційної ради під головуванням віце-прем'єр-міністра України Геннадія Зубка мають роглянути рамковий законопроект "Про відходи". Документ підготували за участі європейських фахівців. 

“Схваливши його (проект закону - ред.), парламент дасть дорогу для дев’яти секторальних законопроектів", — зазначив Міністр.

За його словами, наразі у Верховній Раді зареєстровані два десятки різних законопроектів, які стосуються сфери управління відходами.

"Частина з них фрагментарно вирішує проблеми зі сміттям, а частина  взагалі є відверто лобістськими.  Моя позиція, що без рамкового закону ухвалення  інших законів є абсолютно передчасним і не доречним", — підкреслив Остап Семерак.

Національний та регіональні плани управління відходами є обов'язковими згідно із зобов’язаннями України перед Європейським Союзом. Їх головне завдання – реалізувати на практиці Національну стратегію управління відходами. Це перший документ загальнодержавного рівня, який визначає подальшу політику України у сфері відходів та конкретні кроки для досягнення цілей Стратегії.

Нагадаємо, раніше Європейський Парламент та Рада Європейського Союзу досягли попередньої політичної згоди щодо обмеження виробництва і використання побутового пластику.

Підготовлено за матеріалами Міністерства екології та природних ресурсів. Оригінал статті читайте за посиланням