Урядовий комітет затвердив регламент екодизайну енергоспоживчих продуктів, – Держенергоефективності

Урядовим комітетом схвалено технічний регламент щодо екодизайну енергоспоживчих продуктів, розроблений Держенергоефективності, повідомляє Управління комунікації та зв’язків з громадськістю агенції.

На засіданні Урядового комітету з питань європейської, євроатлантичної інтеграції, міжнародного співробітництва та регіонального розвитку схвалено Технічний регламент щодо вимог з екодизайну для енергоспоживчих продуктів, який підготовлено Держенергоефективності.

Розгляд зазначеного проекту акту Уряду відбувся під головуванням Іванни Климпуш-Цинцадзе - Віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Технічний регламент розроблено з метою імплементації 125-ї Директиви ЄС щодо визначення вимог з екодизайну енергоспоживчих продуктів.

За своїм змістом він є рамковим, отже після схвалення Урядом, має бути прийнято близько 30 спеціальних техрегламентів за окремими видами продукції.

"Екодизайн окреслює вимоги щодо енергоефективності та екологічності різних енергоспоживчих продуктів. Впровадження системи екодизайну в Україні дозволить збільшити кількість енергоефективних продуктів та не допустити введення в обіг тих товарів, які нераціонально споживають енергію та негативно впливають на навколишнє середовище", - пояснив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Вимоги з екодизайну також передбачається застосовувати для покращення енергетичних та екологічних характеристик малих, середніх та великих силових трансформаторів, безсальникових автономних циркуляційних насосів та безсальникових циркуляційних насосів, інтегрованих у пристрої.