Урядовий офіс та Представництво ЄС в Україні "звірили годинники" щодо взаємодії на євроінтеграційному треку та внеску Уряду України у звіт Єврокомісії в рамках підготовки Пакету розширення

26 травня відбулася онлайн-зустріч між представниками Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції СКМУ та Представництва ЄС в Україні щодо підготовки звіту Європейської Комісії в рамках Пакету розширення 2023 у частині прогресу України в імплементації права ЄС.

На зустрічі сторони представили команди, які працювали над заповненням звіту за відповідними переговорними розділами та кластерами.

Сторона ЄС подякувала за надану інформацію та високо оцінила внесок Уряду України у майбутній звіт Єврокомісії.

За результатами зустрічі учасники скоординували зусилля та домовилися про подальше співробітництво на шляху євроінтеграційних прагнень України, а також узгодили наступні кроки щодо завершення роботи над звітом в рамках Пакету розширення на 2023 рік.

Довідково

Напередодні Україна передала Єврокомісії інформацію щодо прогресу, який було досягнуто за минулий рік в частині імплементації права ЄС за всіма сферами, а також виконання політичних та економічних критеріїв для вступу до ЄС. 

Ця інформація є необхідною для формування Європейською Комісією звіту щодо стану та прогресу, досягнутому усіма державами, що є кандидатами або мають перспективу членства, у рамках підготовки Пакету розширення на 2023 рік.

Україна вперше буде включена Європейською Комісією до Пакету розширення. В ньому буде розглянутий прогрес, досягнутий за всіма критеріями членства, та надано рекомендації щодо подальших пріоритетних реформ та кроків на шляху до членства. Очікується, що черговий пакет розширення Європейська Комісія оприлюднить у жовтні 2023 року.