В Брюсселі відбулося третє засідання кластера 4 Комітету Асоціації Україна-ЄС

11 липня, в Брюсселі відбулося третє засідання кластера 4 Підкомітету з питань економіки та іншого галузевого співробітництва Комітету Асоціації Україна-ЄС, перша частина якого присвячена питанням освіти, молоді, спорту та фізичної культури, культури та аудіовізуальної політики.

На початку засідання Європейська Сторона розповіла про нововведення в освітній та молодіжній політиці ЄС, а також про чергові можливості для розвитку цих сфер в Україні.

У свою чергу, Юрій Рашкевич, голова української делегації та заступник Міністра освіти і науки України з європейської інтеграції, окреслив загальний прогрес в освітній політиці України. Зокрема, Голова звернув увагу на досягнення у запровадженні Концепції “Нова українська школа” та прогрес в імплементації Законів України “Про освіту” та “Про вищу освіту”.

Окремо пан Юрій розповів про розробку Концепції реформування та розвитку професійної освіти України “Сучасна професійна освіта” за експертної підтримки Європейського фонду освіти та програми “U-LEAD з Європою”. Реформа, серед іншого, передбачає створення можливостей для здобуття повних та часткових кваліфікацій, посилення ролі дуальної освіти та навчання на виробництві, створення сучасного освітнього середовища.

Микола Мовчан, заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції, поінформував про значні досягнення в розвитку молодіжної політики, в рамках якої успішно реалізуються державна цільова соціальна програма “Молодь України” на 2016-2020 роки, програма “Молодіжний працівник”, Український Пакт заради молоді – 2020, проект “Громада, дружня до дітей та молоді”, а також впроваджуються проекти та конкурси “Бюджет участі”, Молодіжний банк ініціатив, “U-Report”. Крім того, започатковано Національний конкурс “Молодіжна столиця України”, проект “Державотворець” та розпочато співпрацю з Євродеск (EURODESK) та Ерікa (ERYICA).

Ведеться також активна робота у сфері розвитку спорту та фізичної культури, що передбачає значну кількість заходів, проектів та програм. Одним із досягнень плідної роботи української євроінтеграційної команди є приєднання України у 2018 році до переліку країн, які організовуватимуть заходи з нагоди Європейського тижня спорту.

Ірина Страшненко, начальник управління міжнародного співробітництва Міністерства культури України, зазначила, що вперше в історії до освітнього законодавства незалежної України включено норми, що стосуються мистецької освіти. Також в рамках подальшої євроінтеграції у сфері кіновиробництва Україна цього року розпочала процедуру приєднання до Європейського фонду підтримки спільного кіновиробництва «Єврімаж». Крім того, в Україні створено нові інструменти фінансової підтримки - Український інститут книги та Український культурний фонд. Значного прогресу було досягнуто українськими організаціями в рамках програми ЄС “Креативна Європа”.

Поліна Казакевич, секретар засідання кластера 4 Української Сторони та керівник експертної групи виконання Угоди про асоціацію та перекладів актів права ЄС Урядового офісу, зауважила, що значним кроком в наближенні та імплементації законодавства ЄС в сфері аудіовізуальної політики України є розробка законопроекту №7397 “Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення". Крім того, в січні 2017 року зареєстровано юридичну особу ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України” як незалежного суспільного мовника.

Друга частина засідання кластера 4, була присвячена обговоренню досягнень у сфері науки, технологій, цифрової економіки та інформаційного суспільства.

У галузі науки та технологій Україна бере активну участь у програмі ЄС “Горизонт-2020”, у межах якої в Україні постійно здійснюються інформаційні кампанії щодо можливостей програми, вже проведено конкурси та відібрано представників та експертів від України до програмних комітетів “Горизонт-2020” та створено Раду з розвитку інновацій.

Крім того, українські організації виконують два проекти в рамках програми наукових досліджень та навчання Євратом.

Європейські партнери надають нам суттєву підтримку у впровадженні нових цифрових рішень. Україна, у свою чергу, прагне досягти європейських стандартів функціонування цифрової економіки та рівня розвитку інформаційного суспільства. З цією метою, в січні поточного року схвалено Концепцію розвитку цифрової економіки та суспільства України на 2018-2020 роки. Крім того, активно розвивається інфраструктура відкритих даних, розширюються можливості надання електронних послуг, планується розробка Стратегії інноваційного розвитку України.

Також досягнуто значного успіху у створенні Автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів», трьома Постановами КМУ окремі смуги радіочастот визнані як гармонізовані в Україні із рішеннями ЄК, в контексті практичної реалізації ініціативи України щодо створення «об’єднаного комерційного поля» послуг рухомого (мобільного) зв’язку у країнах Східного партнерства створено Експертну робочу групу з питань роумінгу (REWG).

Українська Сторона наголосила на пріоритетності розвитку цифрової економіки та інформаційного суспільства та засвідчила готовність до подальшої плідної співпраці з ЄС у цьому напрямку.