Вісімнадцятий український освітній хаб розпочав діяльність у місті Валенсії. Українські освітні хаби від початку військової агресії рф працюють в Україні і в країнах ЄС: Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії, Болгарії, Швейцарії, Німеччині, Великій Британії, а тепер в Іспанії.
Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.
«В Іспанії нині мешкають понад 250 тис. українців, багато з них діти. МОН ставило за мету відкрити український освітній хаб в країні – і це вдалося зробити. Щиро дякую іспанському народу за гостинність та підтримку», – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.
Українців у освітньому хабі в Іспанії чекає багато корисних та цікавих можливостей:
- на постійній основі щосуботи проводяться різноманітні заходи з дітьми;
- курси вивчення іспанської мови для дітей та дорослих;
- консультації іспанських юристів та адвокатів;
- психологічна підтримка дітей та жінок;
- послуги перукаря для дітей;
- плетіння сіток та виготовлення окопних свічок для військових;
- уроки хореографії, ліпки з глини, малювання, шахів для дітей, рукоділля для жінок;
- видавання гуманітарної допомоги;
- кулінарні майстер-класи;
- показ фільмів;
- проведення традиційних українських та іспанських свят;
- розпис одягу в українську символіку,
- проведення екскурсій.
Незабаром планується запуск навчальних класів з програмування, вивчення української мови та математики, фотовиставки приуроченої до річниці повномасштабного вторгнення рф в Україну, а також доставлення української літератури для наповнення іспанських бібліотек Валенсійського округу та проведення серії симфонічних концертів на підтримку України у великих містах.
Усі заходи – безкоштовні.
Координатором українського освітнього хабу в Іспанії стала Люсія (Людмила) Задорожна, яка є президентом міжнародної неурядової організації «DAMARK ONGD Humanitaria». Контакти: Люсія Задорожна, lusia.office@ngo-damark.org, CIF G01940303, Reg. 3439, ngo-damark.org.
Довідково
Національна Мережа Українських Освітніх Хабів реалізує концепцію Навчання Протягом Життя (Life Long Learning) з метою розвитку людського капіталу України. Ключовим завданням діяльності Українських Освітніх Хабів є освіта дітей та дорослих задля успішної кар’єри. Під час воєнного стану в Україні пріоритетами діяльності хабів є забезпечення для дітей та підлітків:
- надолуження навчання (кетч-ап класи), з метою компенсації знань;
- навчання найнеобхіднішим навичкам, зокрема, через підхід UPSHIFT, що дозволить виховати нове покоління українців, як творців змін.
Всі програми вже мають гриф МОН.