В Києві обговорили прогрес освітніх реформ в рамках Болонського процесу

Ключовим пріоритетом Болонського процесу має стати збалансована академічна мобільність та посилена роль вищої освіти у досягненні Цілей сталого розвитку. 

Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.

4 березня 2020 року у Києві відбулося засідання Групи супроводу Болонського процесу. Під час заходу учасники обговорили впровадження та прогрес реформ вищої освіти в країнах Болонського процесу, а також подальшу співпрацю до 2030 року.

“Приєднавшись до Болонського процесу ще в 2005 році, Україна взяла на себе зобов’язання реформувати систему вищої освіти відповідно до європейських стандартів та цінностей. Було поставлено за мету створити справжню “Європу знань”, яка забезпечує своїх громадян якісною освітою, створює рівні умови для її отримання, заохочує до взаємовигідної співпраці і, що не менш важливо, визнає роль освіти у розвитку сучасної демократії та збереженні миру. За ці роки Болонський процес досяг вагомих результатів завдяки сумлінній роботі кожного з його учасників. І Україна готова надалі бути надійним партнером та брати активну участь у реформуванні систем вищої освіти Європейського простору вищої освіти”, - повідомив заступник Міністра освіти та науки Єгор Стадний.

Участь у заході взяли: Європейська Комісія (European Commission), Рада Європи (Council of Europe), ЮНЕСКО (UNESCO), Європейська мережа освітньої інформації (Eurydice), Європейський реєстр із забезпечення якості вищої освіти (EQAR), Європейська асоціація університетів (EUA), Європейська асоціація закладів вищої освіти (EURASHE), Європейська рада аспірантів та молодих учених (Eurodoc), Європейська асоціація студентів (ESU), Євростудент (Eurostudent).

Довідково. Болонський процес – це міжурядова співпраця з реформування систем вищої освіти країн-членів Європейського простору вищої освіти. Болонський процес офіційно розпочався у 1999 році, коли була підписана Болонська декларація. Україна стала членом Болонського процесу у 2005 році. На сьогодні 48 країн є учасниками Європейського простору вищої освіти.

Нагадаємо, що 28 березня у Дніпрі відбудеться тематичний захід, присвячений темі поєднання культури та сучасних технологій.