В Маріуполі працює нова програма підтримки енергоефективних заходів для ОСББ

У Маріуполі працює нова міська програма «Енергоефективний дім». За програмою ОСББ отримують відшкодування частини витрат на енергомодернізацію багатоквартирних будинків і частини відсоткових ставок за кредитами на енергоефективні заходи. 

Про це повідомляє Фонд енергоефективності.

 

1

 

Програму створили в рамках співпраці муніципалітету з Фондом енергоефективності. Загальний обсяг фінансування програми на три роки становить 40 млн грн. 

ОСББ міста можуть розраховувати на компенсацію до 80% всіх витрат на впровадження заходів з термомодернізації будинку та майже всієї відсоткової ставки (окрім 2%) за умови потреби у кредитних коштах.

 Нагадаємо, що станом на 2019 рік у Маріуполі створено 715 ОСББ, в які входить близько 740 будинків. Вони складають 40% всього житлового фонду міста.

Фонд енергоефективності допомагає місцевій владі адаптувати програми підтримки енергоефективності для ОСББ, щоб допомогти об’єднанням співвласників отримати додаткову фінансову підтримку від міста. На сьогодні між Фондом та 40 містами України і 3 обласними адміністраціями підписані Меморандуми про співпрацю для розвитку ініціатив енергоефективності, зокрема — внесення змін до місцевих програм підтримки ОСББ. 

Вже у 8  містах (Павлограді, Мелітополі, Рівному, Миколаєві, Маріуполі, Харкові, Хмельницькому, Полтаві) затверджено зміни до програм підтримки енергоефективних заходів для ОСББ. Ще 10 міст, спільно з Фондом енергоефективності, працюють над адаптацією місцевих програм до вимог програми “Енергодім”.

 

Рубрика: