В межах проекту ЄІБ у великих містах України оновлять громадський транспорт

У 2019 році Україна в межах проекту Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) "Міський громадський транспорт України" планує закупити 227 автобусів, 153 тролейбуси, 56 трамваїв та 35 вагонів метрополітену для всіх великих українських міст. 

Як повідомляється на сайті Міністерства інфраструктури, у межах проекту передбачено оновлення парку автобусів, тролейбусів, трамваїв, вагонів метрополітену, будівництво та реконструкцію трамвайних і тролейбусних ліній, фунікулера, заміну тягових підстанцій, впровадження сучасних систем оплати проїзду та інформаційних систем за рахунок залучених кредитних коштів ЄІБ та ЄБРР.

"Мінінфраструктури спільно з Мінфіном та органами місцевого самоврядування (11 міст) реалізують проект ЄІБ, основні цілі якого - реалізація підпроектів у містах України з розвитку екологічно чистого та соціально значимого транспорту", - сказано у повідомленні на сайті Міністерства.

За інформацією відомства, зокрема, у минулому році в межах проекту було закуплено 167 тролейбусів, зокрема 47 одиниць - Одесою, 40 одиниць - Кременчуком, 23 тролейбуси поставили до Дніпра, 10 - до Кременчука, 8 - до Кривого Рогу.

За рахунок цих закупівель з урахуванням наявного на 1 січня 2018 року інвентарного парку тролейбусів у цих містах до теперішнього часу Одеса оновила парк на 28%, Кременчук - на 70%, Дніпро - на 17%, Рівне та Кривий Ріг - на 10% кожен.

Довідково:

У квітні 2017 року Верховна Рада ухвалила Закон про ратифікацію фінансової угоди між Україною та ЄІБ щодо проекту "Міський громадський транспорт".

Загальна вартість проекту орієнтовно складає 400 мільйонів євро. Проект фінансується за рахунок залучених кредитних коштів ЄІБ під державні гарантії обсягом 200 млн євро терміном до 22 років із пільговим періодом до п'яти років. Джерело співфінансування проекту - кошти Європейського банку реконструкції та розвитку і/або кошти місцевих бюджетів.