В Мінюсті обговорили інтеграцію ґендерних підходів у роботі відомства

Комітет з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок відзначив зусилля Міністерства юстиції у впровадженні ґендерних підходів. Це зазначив заступник Міністра юстиції України Денис Чернишов під час засідання Робочої групи щодо обговорення реалізації технічної підтримки стосовно інтеграції ґендерних підходів у роботі відомства. Про це повідомляє прес-служба Мін’юсту.

Відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, як заявив Денис Чернишов, наша країна зобов'язалась поступово наближати своє законодавство до законодавства ЄС щодо ґендерної рівності, зокрема й щодо забезпечення рівних можливостей жінок та чоловіків у питаннях працевлаштування, освіти, професійної підготовки та економіки.

«Ми розуміємо, що на практиці залишається ще чимало проблем, зокрема й через чинні ґендерні стереотипи, недостатні знання про рівні права та можливості жінок і чоловіків, обмежений доступ до правової допомоги тощо. Для ефективного виконання завдань за зазначеними напрямами Міністерство юстиції підписало Меморандум про взаєморозуміння з ООН Жінки в Україні. Відповідно до Меморандуму ООН Жінки надаватиме Міністерству юстиції технічну допомогу та консультації з питань поліпшення ґендерних підходів у роботі, зокрема щодо реформи юстиції та ґендерно-правової експертизи», - наголосив Денис Чернишов.

За словами заступника Міністра, йдеться про аналіз законодавства та програм на всіх рівнях реалізації реформ, впровадження моніторингу та оцінки програм для того, щоб жінки та чоловіки мали рівні права та можливості, а нерівність і ґендерна дискримінація не закріплялися законодавчо. Ця діяльність здійснюється у тісній співпраці з офісом Віце-прем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе, Урядовою уповноваженою з питань ґендерної політики Катериною Левченко та громадською організацією «Ла Страда-Україна».

Як заявила під час свого виступу Урядова уповноважена з питань ґендерної політики Катерина Левченко, в основі державної політики лежить забезпечення рівних прав чоловіків та жінок. Дуже важливо, за її словами, підвищувати кваліфікацію ґендерних фахівців, інтегруючи ґендерну політику в освітні програми задля створення потужних механізмів підзвітності та забезпечення людськими ресурсами, що дозволить повною мірою виконувати законодавство щодо дотримання прав жінок в рамках Конституції України та Конвенції.

«Ми всі повинні розуміти одне одного, коли говоримо про ґендерну політику. Тому важливим є проведення аналізу ґендерної складової в основних 18 секторах реформ та включення до них положення щодо задоволення потреб жінок», - наголосила Катерина Левченко.

В свою чергу, заступник Міністра юстиції наголосив, що нині Міністерство юстиції України є координатором виконання Плану дій щодо реалізації Національної стратегії з прав людини до 2020 року; відповідальним за проведення ґендерно-правової експертизи законодавства; а також одним з виконавців Національного плану дій щодо виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека».

«Так, в рамках необхідності оновлення цього Плану дій Міністерство юстиції в 2017 році підтримало розробку проекту Стратегії запобігання та протидії сексуальному насильству, пов’язаному зі збройним конфліктом. Проект було підготовлено з технічною та експертною допомогою ООН Жінки. Тому є необхідність інкорпорувати ці проблеми в оновлений Національний план дій «Жінки. Мир. Безпека»», - підкреслив заступник Міністра.

За словами Дениса Чернишова, Міністерство юстиції вбачає розвиток співпраці щодо інтегрування міжнародних рекомендацій та національних пріоритетів у діяльність Мін’юсту, зокрема рекомендації Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок; посилення можливості Міністерства для ефективного застосування та впровадження ґендерно-чуйного законодавства; забезпечення інтеграції ґендерної рівності в діяльність Мін’юсту; вдосконалення порядку здійснення ґендерно-правової експертизи нормативно-правових актів, привівши їх у відповідність міжнародним нормам та стандартам щодо ґендерної рівності.

«Результатом нашої спільної діяльності має бути включення ґендерних питань у реформу системи юстиції, виконання міжнародних та національних зобов'язань України з питань ґендерної рівності, включаючи CEDAW, рекомендації Універсального періодичного огляду (УПО), Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека» та інших», - резюмував Денис Чернишов.