В одній із шкіл Берліна можуть запровадити двомовне українсько-німецьке навчання

В одній із шкіл Берліна (Федеративна Республіка Німеччина) можуть запровадити двомовне українсько-німецьке навчання.

Про це повідомили на Facebook сторінці Посольства України у Федеративній Республіці Німеччина.

“Німецька сторона засвідчила політичну волю підтримати цю ідею за умови демонстрації відповідного попиту на таке навчання з боку української громади та мешканців Берліна загалом”, — йдеться у повідомленні.

Представники української громади можуть висловити свою думку щодо запровадження двомовного навчання за допомогою спеціальної анкети опитування.

Таким чином українська може стати десятою іноземною мовою, якою викладатимуть у Європейських школах Берліна.

Нині білінгуальне навчання запроваджене у 32 навчальних закладах столиці ФРН.  Поряд з німецькою учні навчаються турецькою, польською, англійською, російською, італійською, французькою, іспанською, грецькою та португальською мовами.

Проміжним етапом на шляху до відкриття німецько-української Європейської школи може стати викладання української мови як факультативного предмета в одній із шкіл Берліна.

“Хай першим кроком стане заповнення Вами відповідної анкети опитування. У разі Вашої принципової згоди підтримати цю важливу для українства ініціативу, було б корисним направлення також Вами відповідного звернення про підтримку на адресу Управління освіти, молоді та сім’ї Берлінського Сенату (post@senbjf.berlin.de), Комітету освіти, молоді та сім’ї Депутатського Дому Берліна (BildJugFam@parlament-berlin.de), а також на ім’я районного голови та/або міського радника з питань освіти Вашого району проживання”, — зазначили в Посольстві України у ФРН. 

Довідково:

Більше дізнатися про проект "Державна європейська школа в Берліні" можна на офіційній веб-сторінці Берлінського Сенату за посиланням.

Нагадаємо, у квиткоматах Лодзя з'явилась українська мова