В Парламенті зареєстрували законопроект Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення

У Верховній Раді України зареєстрували урядовий проект Закону №9417  “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення”.

Документ розробили в межах імплементації норм четвертої Директиви (ЄС) 2015/849 "Про запобігання використанню фінансової системи для відмивання грошей та фінансування тероризму" та норм Регламенту (ЄС) 2015/847 "Про інформацію, що супроводжує грошові перекази".

Як зазначили у Державній службі фінансового моніторингу, ухвалення Закону дозволить удосконалити національне законодавство та підвищити ефективність державної політики у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму. Крім того, документ має  забезпечити виконання рекомендацій експертів FATF, МВФ та Комітету Ради Європи з оцінки заходів протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (MONEYVAL).

"Проект Закону спрямований на удосконалення та уточнення окремих норм законодавства з питань запобігання і протидії легалізації (відмиванню) доходів, а також узгодження та покращання положень законодавчих актів, що змінюються, забезпечення реалізації положень нових міжнародних стандартів у сфері протидії відмиванню коштів та боротьби з фінансуванням тероризму", — йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.  

Підготовлено за матеріалами Державної служби фінансового моніторингу. Оригінал статті читайте за посиланням