В Україні можуть запровадити обов'язкове озеленення при проектуванні вулиць

До Державних будівельних норм “Вулиці та дороги населених пунктів” (В.2.3-5:2018) можуть включити вимогу щодо їхнього обов’язкового озеленення при будівництві, реконструкції або капітальному ремонті.

Про це повідомили в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

“Ми в нових змінах до ДБН розглядаємо можливість запровадження низки змін щодо покращення благоустрою наших міст. Зокрема, обов‘язкового озеленення при проектуванні доріг”, — зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

За його словами, при цьому варто дослідити досвід країн Європейського Союзу, зокрема, Німеччини, Нідерландів та Австрії.

“Там все зроблено для людей, їх комфорту та затишку. Ми теж маємо переймати і впроваджувати цей позитивний досвід”, — підкреслив представник Мінрегіону.

Проект змін до ДБН наразі розробляють у ДП “ДерждорНДІ”.

Довідково:

ДБН В.2.3-5:2018 "Вулиці та дороги населених пунктів" набули чинності 1 вересня 2018 року. Документ запроваджує низку змін для безпеки і комфорту. Зокрема, він передбачає можливість звуження ширини смуг руху на дорогах, обов’язкове встановлення спеціальних захисних огороджень на зупинках громадського транспорту та облаштування острівців безпеки на нерегульованих переходах, велодоріжок і велосмуг.

Підготовлено за матеріалами Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Оригінал статті читайте за посиланням