В Україні можуть запровадити європейську класифікацію вулиць

В Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України пропонують запровадити класифікацію вулиць, залежно від їхнього функціонального призначення: для пішоходів, велосипедистів, громадського транспорту, автомобілів або суміжного руху. Залежно від класифікації, можуть встановлювати вимоги та рекомендації щодо ширини різних функціональних зон: пішохідної, велосипедної тощо.

Відповідні зміни планують закріпити в оновлених державних будівельних нормах (ДБН) щодо вулиць і доріг населених пунктів.

В Мінрегіоні зазначили, що подібна організація пішохідної та транспортної інфраструктури працює в країнах ЄС, де вулиці і дороги класифікують, зокрема, за їх функціональним призначенням.

ДБН

“Тобто, це вулиці, які розраховані лише для пішоходів, велосипедистів, громадського транспорту або автомобілів чи для суміжного руху. Наприклад, у Барселоні кожна вулиця має своє функціональне призначення. Це дозволяє правильно та ефективно організовувати роботу транспорту, створює безпечні та сприятливі умови для пішоходів”, — підкреслив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

За його словами, така класифікація також може зменшити затори в містах.

Проект змін до ДБН наразі розробляють у ДП “ДерждорНДІ”.

Довідково:

ДБН В.2.3-5:2018 “Вулиці та дороги населених пунктів” набули чинності 1 вересня 2018 року. Вони запроваджують низку змін для підвищення безпеки, зокрема, можливість звуження ширини смуг руху на дорогах, обов’язкове встановлення спеціальних захисних огороджень на зупинках громадського транспорту, облаштування острівців безпеки на нерегульованих переходах, велодоріжок та велосмуг тощо.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їхнього призначення.

Нагадаємо, також в Україні також можуть запровадити обов'язкове озеленення при проектуванні вулиць

Підготовлено за матеріалами Міністерства регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства України. Оригінал статті читайте за посиланням