В Україні на третину зросли потужності виробництва електроенергії з біогазу

В 2018 році базові потужності виробництва електроенергії з біогазу в Україні зросли на третину: до 46 МВт (33 установки) проти 34 МВт (21 установка) в 2017 році.

Про це повідомив голова Державного агенства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук. 

Зокрема, йдеться про отримання біогазу зі сміття. Нині на сміттєзвалищах працюють 20 біогазових установок загальною потужністю 18 МВт. Зокрема, в Київській області працюють 3 такі об’єкти потужністю 4,1 МВт.

“Держенергоефективності спільно з НТЦ “Біомаса” та органами місцевого самоврядування проводить аналіз потенціалу видобутку біогазу на сміттєзвалищах. Наразі виявлено можливості для встановлення біогазових установок потужністю 14 МВт на суму близько 20 мільйонів євро”, – зазначив Сергій Савчук.

Він привів за приклад міський полігон у Дніпрі, на якому потенційно можна встановити біогазовий комплекс для виробництва електроенергії потужністю 3,7 МВт. Прогнозований обсяг інвестицій – 3 мільйони євро з терміном окупності від трьох до шести років.

“В Україні утворюється близько 10 млн тонн відходів щорічно та налічується майже 5,5 тисячі сміттєзвалищ. З одного полігону, де зібрано понад 1 млн тонн сміття, можна видобути біля 3 млн куб. м на рік звалищного газу, який містить близько 50% чистого біометану”, – підкреслили в Держенергоефективності. 

До прикладу, на сміттєзвалищі в Хмельницькому працює біогазовий комплекс потужністю 659 кВт. Він може виробляти близько 5 млн кВт*год електроенергії в рік за “зеленим” тарифом 12,4 євроцента/кВт*год. Цього обсягу електроенергії достатньо для вуличного освітлення міста. В проект інвестували 34 млн гривень. Натомість Хмельницький отримав збільшення генерації “чистої” електроенергії, скорочення викидів СО2  в атмосферу, мінімізацію пожеж на сміттєзвалищі та зменшення його об'єму; нові робочі місця та надходження податків до місцевого бюджету. 

Підготовлено за матеріалами Держенергоефективності. Оригінал статті читайте за посиланням